Ana Sayfa Örgü Modelleri Kolay Tığ İşi Model Yapımı

Kolay Tığ İşi Model Yapımı

kolay tığ işi örnekler

Geleneksel yöntemlerden yapılan el işleri ve örgü modelleri benim çok sevdiğim tarzlardır. Sizlerin de yorumlarından benimle aynı fikirde olduğunuzu görmekteyim. Bu neden ile genel olarak paylaşımlarımı da bu türden modeller ile perçinlemek istiyorum. Özellikle tığ ve şiş ile yapılan işler için kış ayları gerçekten güzel. Uzun olan gecelerde harika üretimleri sizler de benim gibi yapıyor olabilirsiniz. İnanılmaz rahatlatıcı olan bu ürünler, strese de çok iyi geliyor. Bu yazımda da sizler için tığ işi model anlatımı yapmak istiyorum. Gerçekten çok kolay olan bu model, aynı zamanda çok da gösterişli oluyor. Bu bakımdan farklı ürünler için kullanmanız mümkün.

Şimdi modelimizin yapım aşamasını sizlere anlatalım.

Öncelikle tığ işi model yaparken zincir ile işleme başlayacağız. Sonrasında ikili dolgu dediğim işlemi yapacağız. Bunun için tığımıza ip alıp, hemen altta ki zincirin üzerine batın, yeniden tığa ip alın, battığınız yerden tığı ve ipi çekin. Sonrasında ikişerli ilmek olarak kesin ve 1 ilmek tığda kalınca işlemi yenileyin. Bu bir tane ikili çekme dolgu oluyor.

Tığ İşi Model Anlatımı

İşlemi yaparken, her 3 tane dolgunun arasına 1 zincir çekin. Bu şekilde üçlü paketleriniz oluşacak. Diğer sırada ise, zincir çektiğimiz yere sık iğne yapalım, 2 zincir çekelim ve dolgunun üzerinden geçip, diğer deliğin içine girelim. Aynı şekilde sıra başına kadar devam edelim.

Yukarıdaki resimde de işlemin detayını görmektesiniz.

Kolay Tığ İşi Model

Şimdi bir üst sıranın yapılışını anlatacağım.

Alt sırada 2 zincir çekerek bir boşluk elde edilmiştir. Bu alana 3 tane ikili dolgu yapın, 1 zincir ve yeniden 3 tane ikili dolgu şeklinde devam edin. Bu şekilde sıra sonuna kadar giderek tığ işi model yapımını tamamlayın. Diğer sırada yeniden aynı şekilde zincirli sırayı yapacaksınız.

tığ işi model

Oldukça şık bir görsel sahibi olacağını bu model ile çantalar, atkılar, bereler, yelekler ve battaniyeler yapabilirsiniz.

Etkileyici görünümü ile gerçek anlamda sonuçları alabilir, çok farklı örgüleri bu model ile yaratabilirsiniz. Örmesi de oldukça keyifli olan bu modelin detayları bu şekilde hanımlar. Sizler de hemen bu şık ve özel örnek ile istediğinizi yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

Kolay tığ işi modeller

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here