Kolay Tel Süslemeli Tel Saç Tokaları

tel tokayı süsleme
tel tokayı süsleme

Bu yazımda farklı bir uygulama ile yine karşınızdayım. Yine bir takı projesi anlatmaya çalışacağım. Her zaman sıklıkla kullandığımız tel tokalarımızı basitlikten çıkartıp onlara farklı bir hava katacağız. Kısacası tel tokalarımızı süsleyip çok beğeneceğiniz tel süslemeli tel saç tokalarına dönüştüreceğiz. Fazla uğraşı gerektirmeden kolaylıkla bu projeyi sonlandırabilirsiniz. Zaten fazla bir malzemeye de ihtiyaç duymayacaksınız.

Tel Saç Tokalarımızı Süslemek İçin Kullanacağımız Malzemeler :

  • Birkaç saç tokası
  • Burnu küçük takı pensesi
  • Birkaç metre tel (bijuteri mağazalarından temin edebilirsiniz. İnce kolay bükülür ve şekillendirilebilir tarzda olmalı. Ben altın renginde bir seçim yaptım.)

Yapımı :

Yapım aşamasına geçmeden önce tel tokamıza ne tip süslemeler yapmamız gerekir. Onları belirlemeliyiz. Ben ağırlıklı olarak isimler üzerine yoğunlaştım. Birinde yapay çiçek kullandım. Siz de farklı tasarımlar farklı şekiller düşünüp daha yaratıcı fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Tel tokalarımıza ekleyeceğimiz tel süsleme fikirleri kafamızda oluştuysa artık yapım aşamasına geçebilirsiniz. İlk önce yapacağınız süsleme modeline göre bir tel kesiniz. Hatta tel uzunluğunu biraz uzun tutup süslememizin bitiminde fazlalığını kesebilirsiniz. Bu daha garanti bir çözüm olacaktır. Modelimizi tel tokamızın üzerinde değil de harici bir şekilde oluşturmak daha kolay çalışmanızı sağlayacaktır. Modelinizi oluştururken takı pensesinden yararlanabilirsiniz. Modelinizi bitirdikten sonra tel tokamızı pensemizle resimdeki gibi ayırıp modelimizi yine tel ile sarıp işlemimizi tamamlıyoruz.

Artık tel süslemeli tel saç tokalarımız kullanıma hazır hale gelmiştir. Böylelikle sıradan bir görünüme sahip olan tel tokalar artık oldukça şık bir hale büründü. İsterseniz siz kullanın isterseniz sevdiklerinize armağan edin.

tel süslemeli tel saç tokası
tel süslemeli tel saç tokaları
tel toka süsleme
tel toka süsleme resimli anlatım
tel tokayı süsleme
tel süslemeli saç tokası yapımı

Kaynak : http://weliveupstairs.blogspot.com.tr/2012/07/hair-pin-diy.html?showComment=1342073267921

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı