Kolay Tavşan Patik Nasıl Yapılır?

Kolay Tavşan Patik Yapımı
Kolay Tavşan Patik Yapımı

Sizlere bu sefer çok farklı bir yapımı olan, belki de örmeye gerek kalmadan yapabileceğiz kolay tavşan patik yapımından bahsedeceğim. Tığ işi ve şişle örülerek yapılan bu patik diğer patiklere göre daha pratik ve kolay bir yapım tekniğine sahip. Çünkü elinizde dikdörtgen şeklinde önceden örülmüş bir örgü parçanız varsa iğne iplikle bunu çok şirin bir tavşan patiğe dönüştürebilirsiniz.

Hepimiz pratik olması açısından kolay örgü modellerini çok seviyoruz. Bizi çok uğraştırmıyorlar ve fazla zamanımızı da almıyorlar. Özellikle de kolay patik yapımı biz hanımların çok ilgisini çekiyor. Hatta patiklerin hem kolay ve pratik yapılmasını hem de bittiğinde de oldukça güzel gözükmesini istiyoruz. İşte bu videolu patik yapımında da tam olarak bundan bahsediliyor.

Kolay Tavşan Patik Nasıl Yapılır
Kolay Tavşan Patik Nasıl Yapılır

Bir Örgü Parçası Tavşan Patiğe Nasıl Dönüşür?

Elinizde hemen hemen dikdörtgen şeklinde bir örgü parçası varsa işiniz çok kolaylaşacaktır. Yoksa örmeniz gerekecektir.

Örgü parçanız hazırsa iğne ipliğinizi hemen hazırlayın. Çünkü patiğimizi örerek yapmayacağız. Çok kolay bir dikiş tekniği ile resimde ve videoda görülen tavşan formunu kazandırıp bebek patiği haline dönüştüreceğiz.

Yapımına geçmeden önce aşağıdaki resmi incelemenizi ve bebek patik ölçüleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızı öneririm.

Bebek Patiği Ölçüleri
Bebek Patiği Ölçüleri

Bu dikdörtgen örgü parçasını örecekler için bir bebe yünü ve 5 numara şiş işinizi görecektir. Kurulumu 30 ilmek atarak gerçekleştirin. Bir sıra haroşa bir sıra düz örgü şeklinde 35 sıra örün. Ardından örgüyü kapatma işlemini yapın. Artık dikdörtgen parçanız hazır. Şimdi dikiş kısmına geçebiliriz.

Haroşa kısmı dışarı gelecek şekilde uzunlamasına ikiye katlayın. Böylelikle dikiş içinde kalacaktır. Topuk kısmını oluşturmak için bir kenarını dikiyoruz. Bu kısmı elinizle bastırıp bir üçgen şeklini aldırın. Alt kısmını bir üçgen şeklinde ilerleyerek teyel yapar gibi fazla sıkı olmayacak şekilde dikin. Dikiş işlemini bitirdikten sonra ipi çekmeye başlayın. Çekmeye başladığında örgünün büzüştüğünü ve tavşanın kulaklarının ortaya çıktığını göreceksiniz. Patiği tersine çevirin, ipi çekmeye devam edin ve kulakları dikerek sabitleyin. Arka topuk kısmına da minik bir ponpon diktiğinizde bu şirin mi şirin kolay tavşan patiği artık tamamlanmış olacaktır.

Dikişle Tavşan Patik Yapımı
Dikişle Tavşan Patik Yapımı

Kolay Tavşan Patiği Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı