Ana Sayfa Örgü Videoları Kolay Su Taşı Battaniye Modeli Yapımı

Kolay Su Taşı Battaniye Modeli Yapımı

Kolay Su Taşı Battaniye Modeli Yapımı
Kolay Su Taşı Battaniye Modeli Yapımı

Eğer basit örgü tekniklerinden bir ya da birkaçını biliyorsanız bu kolay battaniye modelini eminim ki sizler de yapabileceksiniz. Yalnızca tırabzan ve zincir çekebiliyorsanız su taşı battaniye yapımına mutlaka bir bakmalısınız. Örgü işlerini az biliyor olsanız da sıra sonlarının nasıl bitirildiğini çözerseniz kolayca üstesinden geleceksiniz.

Bu kolay battaniye modeli 4 numaralı tığla örülmüştür. Bebe ipi kullanılmıştır. Öğrenmek amaçlı deneme yapmak istiyorsanız elinizdeki artık ipleri de kullanabilirsiniz.

Su Taşı Modeli Kolay Battaniye Yapımı

Örnek model için bebe ipi çift kat yapılarak 25 adet zincir çekilmiştir. İlk sıra 3 zincir-3 tırabzan şeklinde örülmüştür. Son tırabzandan sonra 2 zincir boşluğu atlanıp üçüncüye sık iğne ile kapatılmıştır. Sıranın sonunda ise tırabzanlar sık iğne bitirilmemiştir; olduğu gibi bırakılmıştır.

Su Taşı Battaniye Modeli
Su Taşı Battaniye Modeli

Dönüşte 4 zincir çekilip bir alt sıradaki 3 zincirli yuvaya kapatılmıştır. Aynı yuvaya 4 tane tırabzan yapılmıştır. Bir sonraki 3 zincirli yuvaya geçiş 1 sık iğne sağlanmıştır. Son boşluğa kadar aynı işlemler uygulanmıştır. Son boşluk içerisine ise 3 zincir-3 tırabzan yapılmıştır.

Diğer sıralarda ikinci sıranın tekrarı şeklinde örülerek kolay su taşı battaniye modeli tamamlanmıştır.

Anlatımlı Tığ İşi Su Taşı Battaniye Modeli Videosu

Yapımı kolay battaniye modelinin daha iyi öğrenebilmeniz için aşağıdaki anlatımlı videosunu mutlaka izlemelisiniz. Bu sayede örneğin nasıl yapıldığını ve diğer önemli noktalarını daha iyi kavramış olursunuz.

Kaynak: https://youtu.be/BXVRsZps5ks

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here