Kolay Stres Topu Yapımı

stres topu
stres topu

Farklı malzemelerden stres topunun yapılışını mutlaka görmüşsünüzdür. Fakat balon kullanarak yapılacak stres topunu oldukça seveceksiniz hanımlar. Çocuklar için oyuncak olarak da kullanılabilecek stres topu, çocukların sevecekleri malzemelerden yapılacaktır. Resimli anlatım bu kolay stres topunun yapım aşamalarında sizlere yardımcı olacaktır. Stresin insan hayatında ne derece kötü etkiler yaptığını biliyoruz. Stresimizi alacak, moralimizi yerine getirecek stres toplarını dışarıdan satın almak yerine, siz de evinizde kendi imkanlarınızla yaparak hem stres atacak hem de stres topunu ucuz mal edeceksiniz.

Kolay Stres Topu Malzemeleri

Malzemeler arasında huni, şişirilecek balon, plastik şişe, balondan yapılacak stres topunun iç malzemesi için karton parçacıkları ya da küçük top parçacıkları (farklı malzemelerden de elde edebilirsiniz) yer alacaktır. Bu malzemeleri bir araya getirince her şey resimli anlatımdaki gibi olacaktır. Aşamaları zaten son derece kolay olan balondan stres topu yapımını seveceğinizi düşünüyorum. Özellikle stresli kişilerin hoşuna gidecek stres topunu, sizde kolay bir şekilde malzemeleri tedarik ederek hemen yapabilirsiniz.

Kolay Stres Topu Yap

Kolay Stres Topu Yapılışı

Öncelikle ufak tanecikleri bir kapta muhafaza edeceğiz. Sonraki işlemde bir huni kullanarak pet şişe içerisine bu tanecikleri alacağız. Resimlerde 5 ve 6’da bu işlemleri görebilirsiniz. Daha sonra ise pet şişedeki ufak tanecikleri şişirilmiş bir balon içerisine aktaracağız. Bu işlemi ise resim 7’de göreceksiniz. Resim 7 ve 8’inci resimdeki gibi balona, şişe içinde yer alan çok sayıda taneciği aktarmış olacağız. Sonraki resimde yani 10’uncu resimde balonun ağzını düğümleyeceğiz. Düğüm attıktan sonra stres topumuz kullanıma hazır olacaktır. El boyutuna göre balona atılacak tanecikleri ayarlayabilirsiniz. Dışına farklı boyalar sürerek, stres topunun daha renkli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Hanımlar için stres topunu boyama çeşitleri oldukça fazladır. En belirgin örnek ise simli bir karışım yaparak dışına boya süreceğiniz stres topuna eklediğinizde, daha önce beklide hiç görmediğiniz kadar şirin bir stres topu yapmış olacaksınız. Siz değerli hanımların hoşuna gidecek bu stres topu, evler için dekor da oluşturabilir. Bu yapılan stres topu istenirse vereceğiniz şekilde kalabiliyor. Yani bu stres topuyla biraz uğraşarak heykel tarzı farklı şekillerde yapmak mümkün olacaktır. Bütün hanımlara şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Kolay Stres Topu Yap
stres topunun yapılışı
stres topunun yapım aşamaları
balondan yapılacak stres topu
balondan stres topu
balondan stres topu resimli anlatım
kolay stres topu yapma
evde balondan basit stres topu
ev yapımı stres topu
kolay stres topu resimli
kendin yap stres topu
stres topu
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı