Kolay Saç Örgülü Bere Modeli Çalışması

Kolay Saç Örgülü Bere Modeli
Kolay Saç Örgülü Bere Modeli

Berelerde bu örgü modeli çok kullanılır. Kimi burgulu der, kimi de saç örgülü. Berelere de en çok yakıştırılanı da zaten budur ve biz hanımlar tarafından sıklıkla başvurulur. Biz de yeni bir saç örgülü (burgulu) bere modeli ve yapılışı bulmuşken sizlerle paylaşmak istedik.

Bu tür saç örgülü modelleri sitemizde oldukça paylaşmıştık. Buna göre biraz daha basit olan kolay burgulu bere modeli de bunlardan biri idi.

Anlatımı yapılan bu şirin örgü bere modeli La Mia Wool Easy marka iple örülmüştür. İsteyenler hobium.com sitesinden temin edebilir. 4 numara tığ önermesine rağmen 5 numara tığ kullanılmıştır.

Kolay Burgulu Bere Çalışması
Kolay Burgulu Bere Çalışması

Tığ İşi Kolay Saç Örgülü Bere Modeli Nasıl Örülür?

Berenin modeli sekizin katlarından meydana gelir. Örülecek kişinin kafasını çevreleyecek şekilde zincir çekerek berenin yapımına başlanır. Çekilen zincir uzunluğu da sekizin katlarını karşılamalıdır.

Yetişkin bir kadın için 72, erkek için de 80 zincirin uygun olduğu belirtilmektedir.

Kolay Saç Örgülü Bere Çalışması
Kolay Saç Örgülü Bere Çalışması

Zincirler çekildikten sonra uç uca birleştirilir ve berenin lastik kısmı örülür. Lastik kısmına çekilen zincir üzerine 72 ikili tırabzan örülerek başlanır. Ardından üzerine 2 arka diş ve 6 ön diş tırabzanlar çalışılır.

Lastik çalışmasından sonra yeni saç örgülü modelin yapımına geçilir. Her bir saç örgüsü örneği 6 adetten oluşan ön diş tırabzanların üzerine yapılır.

Saç örgüleri ya da diğer adıyla burgular biraz geniş çalışılmıştır. Nasıl örüldüğü de aşağıdaki videodan öğrenilebilir.

Kaynak: https://youtu.be/QB-feTJAt3E (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı