Kolay Renkli Tığ Oyası Modeli

Kolay Renkli Tığ Oyası
Kolay Renkli Tığ Oyası

Yeni oya örnekleri ile yazmalarınıza renk katmaya devam ediyorum. Bu kez ki oya oldukça renkli bir tığ oyasından oluşuyor. Kolay renkli tığ oyası adı verilen bu kenar oyasının basit bir yapımı var. İki sıradan oluşan bu oya örneğinin sıralı oya modeli gibi bir yapılışı bulunuyor.

İlk sıra renkli çiçeklerin yapraklarını oluşturuyor. İkinci sırada ise yapraklar üzerine her seferinde farklı renkte çiçekler yerleştirilmiş.

Tığ İşi Kolay Renkli Oya Örneği Yapılışı

Yazmanın tığ oyası yapıldıktan sonra ilk sıranın yapımına başlanmıştır. Bu sırada örümcekle başlanan ve biten bir gövde ile üzerindeki iki yapraktan oluşan motifler işlenmiştir. Gövde kısmı tırabzanla yapılmış ve üzerine zincir çekilerek bir yuva elde edilmiştir. Yuva içerisine de etrafı sık iğne işlenen ortası tırabzanlı iki yaprak çalışılmıştır.

Kolay Renkli Oya Örneği
Kolay Renkli Oya Örneği

Renkli tığ oya örneğinin ikinci sırasında yapraklar üzerine üzeri pimpirikli çiçekler yapılmıştır. Zemin kısmı yaprakların zemininde olduğu gibi birkaç sıra tırabzandan oluşmuştur. Üzerine zincirden bir yuva yapılmış ve yuva içerisine de birkaç sıra pimpirik çalışılarak çiçek motifi bitirilmiştir.

Anlatımlı Kolay Renkli Tığ Oyası Videosu

Bu kolay oya örnekleri içerisine yer alan renkli tığ oyası örneği yapılışı aşağıdaki videosunda anlatımlı olarak gösterilmiştir. Sizler üst tarafta farklı renkler uygulayabilir ya da tek renkle de güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/OzGmtycZTkk (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı