Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kolay Örümcek Tığ Oyası Modeli

Kolay Örümcek Tığ Oyası Modeli

Kolay Örümcek Tığ Oyası Modeli
Kolay Örümcek Tığ Oyası Modeli

Örümcekle yapılan yeni yazma kenarı oya modelini inceleyip nasıl yapıldığına bakacağız. Özellikle kalmış iplerinizi değerlendirebileceğiniz bir kolay örümcek oyası olduğunu belirtmek isterim. Yapılışı kolay ama bittiğinde de yazma kenarlarınıza çok yakışacak güzellikte olacağını söyleyebilirim.

İncelemesini yapacağımız kolay tığ oyası iki sıradan oluşmaktadır. İlk sırada oyaya ismini veren örümcekler çekilmekte, ikinci sırada ise örümcekler üzerine pimpirikler işlenmektedir. Her pimpirikte farklı renkte oya ipi kullanılmıştır.

Bu oya örneğinin bir benzeri olan örümcekli tığ oyası modeli de kolay kenar oyalarındandır. Onu da linke tıklayarak incelemenizi öneririm.

Tığ İşi Kolay Örümcek Oyası Yapımı

Yazmanın tığ batısı işlendikten sonra ilk sıra örümcek çekip diğer tığ batısına kapatmakla yapılmaktadır.

Tığ İşi Kolay Örümcek Oyası
Tığ İşi Kolay Örümcek Oyası

İkinci sırası ise pimpiriklerin yapıldığı sıradır. Burada iki örümcek atlanıp diğer iki örümceklen işe başlanmaktadır. Bu iki örümceğe 5 zincirli bir pimpirik yapıldıktan sonra 3 zincir çekip aynı pimpirikten atlanan iki örümceğe de yapılmaktadır. Toplamda 6 tane pimpirikli tırabzan elde edildikten sonra devamında gelen iki örümceğe sık iğne ile sabitlenmektedir. Yani toplamda 6 adet örümcek kanadı kullanılarak 1 pimpirikli motif elde edilmiştir.

Anlatımlı Kolay Örümcek Tığ Oya Modeli Videosu

Yapılışı yukarıda anlatıldığı gibi oldukça basit olan bu örümcekle başlanan oyanın anlatımlı videosunu aşağıda paylaşıyorum. Örümceklerin nasıl çekildiğini, örümcek kanatları üzerine işlenen pimpiriklerin nasıl yapıldığını bu videodan izleyerek öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/1IqSI0kp_eQ (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here