Kolay Örgü Oyuncak Ayı Teddy Yapımı

Kolay Örgü Oyuncak Ayı Teddy Yapımı
Kolay Örgü Oyuncak Ayı Teddy Yapımı

Örgü videolarından her zaman yelek, hırka, boyunluk ve bere paylaşımları sunuyordum. Bu kez de örgüden oyuncak yapımı ile ilgili bir video paylaşmak istedim. Bu videolu anlatımda örgü oyuncak ayı Teddy yapımı ile ilgili bilgilere ulaşacaksınız. Tek bir örgü parçasından kolay örgü oyuncak yapımına Figen Ararat’ın anlatımı sayesinde şahit olacaksınız.

Özellikle yurt dışında yüksek fiyatlara satılan örgü ayı Teddy oyuncağını bu kolay örgü yöntemi sayesinde sizler de yapabileceksiniz. Örgü oyuncak ayı aşağıdaki tek bir örgü parçasından meydana geliyor.

Örgü Oyuncak Ayı Teddy
Örgü Oyuncak Ayı Teddy

Örmeye bacağından başlanmıştır. İnce bir ip kullanıldığından 4 numara şiş tercih edilmiştir. Tek bacağı için başlangıçta 12 ilmek atılmıştır. Ardından 20 sıra haroşa örülmüştür ve ilmekleri başka bir şişe alınıp ip kesilmiştir. Devamında diğer bacak da ilk bacakta olduğu gibi örülüp iki bacağın birleştirilmesine geçilmiştir. İki bacağı birleştirmek için 1  sıra haroşa ördükten sonra 10 sırada daha haroşa örülmüştür.

Artık kol kesimlerine gelinmiştir. Her iki kol için de için şişin uygun taraflarına 15 ilmek atılarak ilmekler örülmüştür. Kolların genişliği için de tam 8 sıra haroşa örülmüştür. Her iki kol için örülen 15 ilmek kesilerek eksiltme işlemi yapılmıştır.

Gövdesi ve kafası için 30 sıra haroşa örülerek kolay örgü ayı Teddy yapımına devam edilmiştir. Tekrar kollara gelindiğinde ilk kollardaki gibi yapılmıştır. Yine 10 sıra daha haroşa örülerek bacaklara gelinmiştir. Bacaklar da ilk bacakların başlangıcında olduğu gibi 12’şer ilmekli ve 20 sıra haroşa şeklinde örülmüştür. Bacakların bitiminde ilmeklere kapatma işlemi uygulanmıştır.

Oyuncak Ayı Teddy Yapımı
Oyuncak Ayı Teddy Yapımı

Örgü ayı Teddy için tek parça örgü bu şekilde tamamlanmış olup ikiye katlayıp kenarlardan dikim aşamasına geçilmiştir. İlk olarak baş kısmı kenarlarından dikilmiş ve içi elyaf ile doldurulmuştur. Boynunu oluşturmak için başın alt kısmı teyeller gibi dikilmiş ve dikme işlemi bittikten sonra ip çekilerek büzüştürülmüştür. Kol ve bacak kenarları da arada elyafla doldurularak dikilmiştir. Ardından kulakları yapmak için kafasının iki ucu da çapraz bir şekilde dikilmiştir. Siyah bir yünle ayının suratı yapılıp boynuna kurdela bağladıktan sonra sevimli örgü Teddy ayı hazır hale getirilmiştir.

Kolay Örgü Oyuncak Yapımı
Kolay Örgü Oyuncak Yapımı

En Kolay Örgü Oyuncak Ayı Teddy Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı