Kolay Laleli Babet Yapımı

Laleli Babet Yapımı
Laleli Babet Yapımı

Çok güzel bir model olan ve çokta istek alan bir patiğin yapımı videolu olarak bizlere aktarılmıştır. Videosunda örnek bir laleli babet yapımı anlatılmıştır. Tabanı örme, yanları tığ işi lastik, üstü ise Tunus işi olan her tekniği içinde barındıran bir örgü babet yapımıdır. Yapımı kolay ve bir o kadar da zevkli bir örgü çalışması sizleri bekliyor olacak.

Babet patik yapımı için Ören Baya Dora patik ipi tercih edilmiştir. Bunun haricinde 5 numara 1,5 mm tığ ile 2,5 numara Tunus şişi kullanılmıştır.

Videoda anlatılan laleli babet modeli yapımına 37 numara ayak için 37 +2 zincir çekerek başlanmıştır. Burundan başlayıp topuk ucuna, topuk ucundan buruna doğru çakma sık iğne ve tırabzanlarla taban dönerek örülmüştür. Tabanın genişliği elde edilene kadar dönerek örülmeye devam edilmiştir.

Kolay Laleli Babet Yapımı
Kolay Laleli Babet Yapımı

Taban örmesi bittikten sonra yanlar için lastik yapımına geçilmiştir. Tabanın yapımında olduğu gibi yanlarda dönerek örülmüştür. Laleli babet örneğinin tüm yan çevresi örüldükten sonra da ip kopartılmıştır.

Tunus şişe geçilerek farklı renklerde ipler ile babet patiğin ön yüzündeki lale motifin yapımı anlatılmıştır. Bunun için Tunus işi tekniğinden faydalanılmıştır. İyi bir görüntü oluştursun diye zincir tekniği kullanılarak lale motifin çevresi süslenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/Ill2tkFFtL4

Anlatımlı Kolay Laleli Babet Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı