Kolay Kar Küresi Yapımı

Kendin yap projeleri yapmak istiyor fakat nasıl yapacağınızı mı bilmiyorsunuz. O halde m-visible.com sitesine giriş yaparak uygulamalı olarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Herkesin kolaylıkla yapabileceği az malzemeyle birçok dekoratif ürün önerisi ve eski eşyalarınızı nasıl değerlendirebileceğinizi öğrenerek yapabilirsiniz. Bir süre sonra sizde hayal gücünüzü kullanarak orijinal birçok fikir üretebileceksiniz.

Malzemeler: kapaklı kavanoz, sim, yapay kar, noel baba, boya ve çeşitli süs malzemeleri

Oldukça basit malzemelerle yapılan kar kürelerini susuz da yapabilirsiniz. Susuz kar küresi yapmaya karar verdiyseniz kavanoz dışında kadehte kullanabilirsiniz Kavanoz için marketlerden zaman zaman alıp kullandığınız ürünlerin boş kavanozlarını tercih edebilirsiniz. Kar küresi yapmak için kullanılan objeleri yılbaşı süslerinden seçebilirsiniz. Yılbaşı temalı küre yapmak için minik noel baba kullanabilirsiniz. İşe öncelikle kavanoz kapağını boyamakla başlayınız. Kapağın boyası kuruduğunda satın almış olduğunuz objeleri yapıştırınız. Yapıştırıcının suya dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yapıştırma işleminden sonra 3-4 saat bekleyiniz. Böylece objeleriniz sorunsuz şekilde yapışmış olur.

Kavanozun içine noel baba, sim, yapay kar ve su ekleyiniz. Kavanoz kapağının kenarlarına biraz yapıştırıcı ekleyerek kavanozun kapağını kapatınız. İşte kar küreniz hazır bile. Küreyi yaparken yapay karı nereden bulacağım diye düşünmeyiniz. Strafor bu iş için ideal ama strafor hafif olduğu için suda batmayacaktır. Ayrıca bu straforlar zamanla suyun bulanıklaşmasına sebep oldu. Strafor bulamazsanız simi biraz daha fazla koyarak bile oldukça güzel bir küre yapmış olacaksınız. Kar küresinin kapağına isterseniz kurdele bağlayabilirsiniz veya dekoratif amaçlı kullanılan kendinden yapışkanlı süslü bantlar var onlardan da alabilirsiniz. Daha süslü bir kar küresi istiyorsanız minik kurdelelerde yapıp takabilirsiniz. Mağazalarda satılan kadar güzellikte bir kar küreniz oldu bile.

Yılbaşına yakın evinizdeki kavanozları kullanarak sevdiklerinize kar küreleri yaparak hediye edebilirsiniz. Evde vaktinizi daha değerli kılmak için ev hobileri geliştirebilirsiniz. Birçok ilginç dekorasyon ürünleri, hediyelik ürünler yapabilir bu yaptığınız ürünleri satışa çıkararak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Kendin yap teknikleri ile denenerek yapılan ürünleri aşama aşama anlatıldığı için sizler de kolaylıkla uygulayabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı