Ana Sayfa Oya Dantel Modelleri Kolay İğne Oyaları

Kolay İğne Oyaları

Kolay İğne
Kolay İğne

Diğer oya türlerine göre anlatımı da yapımı da zor olan iğne oyası, çoğu kişi için el emeği göz nurudur. Zor bir el işi olsa da çoğu bayan bunu yapmasını sever ve zevkle el işini işler. Kolay türlerinden ise tığ işi ya da şişle yapılan örnekler ve ya mekik oyası oldukça basittir. Fakat iğne oyası türleri biraz daha zaman gerektirir ama yapıldıktan sonra ortaya bir şaheser çıkar.

Bu konulara az zaman ayırmak isteyen çoğu bayan ise kolay yapabilecekleri iğine oyası modellerini arar. Aslında kolay ya da zor hiç fark etmeksizin, hepsi şık olmaktadır hepsi birer el emeği olmaktadır. İğne oyaları bulunacakları mekanlara değer katmaktadır. Kolay iğne oyaları kalite ve renklerine göre desenlerine göre de uyumlu şekilde yapılmalıdır.

İğne oyalarının güzel olanları kaliteli olanları herkes tarafından tercih edilmektedir. İğne oyası türlerinden olan boncuklu iğne oyası modeli ise yapımı zor olmasına karşın, örnek sayıları oldukça fazla modellerdendir. Boncuklu yazma modelleri de günümüzde sıkça tercih edilir ve hanımların kesinlikle gözdesidir.

Takılarda kullanılması boncuklu yazma modellerinin önemini daha da artırmaktadır. En yeni türde iğne oyalarına baktığımızda neden olarak tesettürlü hanımların artması öngörülebilir.  İğne oyalı yazma kullanımları da aynı oranı bu nedenler artmış durumdadır. Kolay iğne oyası modelleri kesinlikle ciddi ölçüde bir emek istemektedir. Her ne kadar adı kolay yapılıyor gibi anlaşılsa da aslında hem kolaydır hem de emek ister.

Zaman biliyorsunuz ki çoğu insanın değer verdiği bir şeydir. Çoğu hanım çalışma hayatı nedeniyle zor örnekler yerine daima kolay iğne oyası örneklerini tercih eder. Zaman problemlerinden ötürü iğne oyasını öğrenmek konusunda kolay modelleri tercih etmek isterler. Fiyonk, kelebek, papatya ve yaprak örnekleri kolay iğne oyası modelleri arasında ilk akla gelen türlerdendir.

kolay-igne-oyalari (1) kolay-igne-oyalari (2) kolay-igne-oyalari (3) kolay-igne-oyalari (4)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here