Kolay Haroşa Yelek Yapımı

Haroşa Bebek Yelek Modeli
Haroşa Bebek Yelek Modeli

Tamamen haroşa teknikleri ile örülen erkek bebek yeleği modeli. Haraşo ile örüldüğünden dolayı da yapımı oldukça kolay. Toplam 3 farklı renk ile örülüyor ve 1 yaş bebekler için uygun.

Yelekte kullanılan renkler Nako Elit Baby saks mavisi, koyu gri ve beyaz. 3,5 ya da 4 numara misinalı şişle örülmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca 5 düğmeli bir tasarımı bulunuyor.

Tek ya da iki renkli de örülebilir. Bu 3 renkli modeli kadar güzel olacağına eminiz. Özellikle elinizde kalan artık iplerinizi değerlendirebileceğiniz bir proje. Kolay bir şekilde erkek çocuk ya da bebekleriniz için örebilirsiniz.

Kolay Erkek Bebek Yelek Örneği
Kolay Erkek Bebek Yelek Örneği

Misinalı Şişle Kolay Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Şişe 66 ilmek atılarak kolay bebek yeleği yapımına başlanıyor ve tamamı haroşa ile örülüyor.

Belli aralıklarla renk değişimine gidiliyor. İlk önce saks mavisi, sonra gri ve son olarak da beyaz renkle yelek bitiriliyor.

Bu yapımı kolay haroşa bebek yeleği bütün olarak örülmüyor. İlk önce ön bedenlerden biri arkanın tamamı ile birlikte örülüyor. Sonra diğer ön beden ile örgüye devam edilerek yelek tamamlanıyor. Diğer ön omuz kısmından başlanıp aşağıya etek ucuna doğru örülüyor.

Kolay Haroşa Yelek Modeli
Kolay Haroşa Yelek Modeli

Yaka ve kol kesimlerindeki artırmalar ile eksiltmelere yelek örülürken dikkat edilmesi gerekiyor.

Tüm bunlar neticesinde örgüden hiç anlamayan ya da yeni başlayanların bile örebileceği kolaylıkta bir yelek modeli elde ediliyor. Daha detaylı anlatımı aşağıdaki videosunda gayet net bir biçimde anlatılıyor.

Kaynak: https://youtu.be/nqAEvZBjn10 (Hamarat Bebek)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı