Kolay Halkalı Çiçek Motifli Havlu Kenarı Yapımı

kolay havlu kenarı yapımı
kolay havlu kenarı yapımı

Çokça istek alan yeni havlu oyası modeli hoşunuza gidecek türdendir. Hem kullanılan renkler hem de kullanılan çiçek motifleri itibariyle bu kolay havlu kenarı modeli birçoğunuzun beğenisini kazanacaktır. Halka kullanılarak yapılan bir modeldir ve yapılışı ile ilgili videosu da yazımda bulunmaktadır.

Videodaki örnek model için Leylak markası 338 renk numaralı oya ipi ve normal beyaz oya ipi kullanılmıştır. 22 numaralı tığ ile yapılmıştır. Çiçeklerin ortasında kullanılan halka ölçüsü de 1 santimdir.

Çiçek motifli kolay havlu kenarı yapımı toplamda 4 aşamada tamamlanmıştır. Havlu bandını ve havluya ekleme yeri için basit bir model örülmüştür. Bunun için 3 sıra kutucuk yapılmıştır. Asıl iş halkalı çiçek motiflerinin yapımındadır ama zor bir yapımı da yoktur.

kolay havlu kenarı modeli
kolay havlu kenarı modeli

İki farklı rengin kullanıldığı kolay havlu kenarı örneği çiçek motiflerinin yapımı ile başlanmıştır. Halka içi beyaz renkle tırabzanlarla doldurulmuş ve diğer renge geçilip etrafına beşli tırabzanlardan oluşan bir sıra geçilmiştir. İlk motifin beşli tırabzanları tam yapılıp diğerleri birer eksik yapılarak birbirlerine eklenmişlerdir.

İkinci olarak beyaz renkli ipe geçilmiş beşli tırabzanların üst ve alt kısımlarına yapraklar yapılmıştır. Yaprakların her biri 5 tırabzanın yan yana sıralanması ile oluşmuştur. Her 2 sıradaki yapraklar bitirildikten sonra da turuncu renkte iple kenar pimpiriği geçilmiştir.

Bütün bu işlemlerin sonunda önceden hazırlanan havlu danteline çiçeklerden oluşan havlu kenarı motifi eklenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/7hfoKmM4rPM

Anlatımlı Halkalı Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı