Kolay Güllü Örgü Boyunluk Yapımı

Güllü Örgü Boyunluk Yapımı
Güllü Örgü Boyunluk Yapımı

Yapımı son derece kolay olan güllü örgü boyunluk modeli örmek istiyorsanız bu videolu anlatımı kesinlikle izlemelisiniz. Yarım yumak kadar ipin kullanıldığı bu örgü boyunluk, basit ve pratik bir yapım zorluğuna sahiptir. Bu yüzden örgüye yeni başlayan ya da başlamayı düşünen hanımların kendilerini geliştirmesinde bu video oldukça yardımcı olacaktır.

Boyunluk çalışması için orta kalınlıkta ya da daha kalın iplere ihtiyaç duyulmaktadır. Size bir fikir vermesi açısından videoda Nako Ombre veya Classic Alize Lanagold serisi iplikler önerilmiştir. Aynı zamanda sökülmüş ipleri de bu projede değerlendirip bir geri dönüşüm de sağlayabilirsiniz. Şiş olarak da 6 ya da 6,5 numara şiş kullanılması tavsiye edilmiştir. Bunun haricinde ip renklerine uygun düğmeler ve bir de mezura da kullanılmıştır.

Kolay Güllü Örgü Boyunluk
Kolay Güllü Örgü Boyunluk

Güllü örgü boyunluk çalışmasına uzun kuyruk metodu ile 22 tane ilmek atılarak başlanmıştır. Bu da takribi olarak 14-15 cm uzunluğuna denk gelmektedir. Başlangıçtaki ilmek sayısı sizin boyun uzunluğu ile doğru orantıda olması gerekmektedir.  Bu örgü boyunlukta ağırlıklı olarak haroşa örgü kullanılmıştır. Kenar ilmeklere gerek duyulmamıştır. Düğme için içinde bir ilmek açılmıştır. Boyunluk tıpkı bir atkı örer gibi örülmektedir. Videodaki örnekte 40-42 cm uzunluğunda örülmüştür. Boynunuzun kalınlığına göre haroşa diş sayısını ayarlamalısınız.

Haroşa örümü bittikten sonra boyunluğun gül motifinin oluşturulmasında geçilmiştir. Gül motifi için de artırma yoluyla örgü örüldükten sonra gül formu kazandırmak için örgü iğnesi ile dikme işlemi uygulanmıştır. Açılan ilik hizasına da düğme dikilerek güllü örgü boyunluk çalışması tamamlanmıştır. Böylelikle kolay örgü teknikleri ile kısa sürede sevdiklerinize oldukça şık bir örgü boyunluk örebileceksiniz.

Kolay Güllü Örgü Boyunluk Yapımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı