Kolay Güllü Havlu Kenarı Yapımı

Kolay Güllü Havlu Kenarı Yapımı
Kolay Güllü Havlu Kenarı Yapımı

Oldukça kolay ve bir o kadar da gösterişli bir havlu kenarı oyasının anlatımının yapıldığı bir video ile karşınızdayım. Güllü motiflerin süslediği bu yeni havlu kenarı modeli ilk olarak kenar bandının yapımı ile başlanmıştır. Sonrasında gül motiflerinin ve yapraklarının yapımı ile motiflerin kenar bandına eklenmesi ile son bulmuştur.

Güllü kolay havlu kenarı örneği kenar bandı tırabzan kullanarak kutucuklarla örülmüştür. Göze çarpan özelliği ise boşluk kısmına kırmızı renkte yapılan şerit banttır. Bunun haricinde havlu dantelinin çevresine pimpiriklerle bordür yapılmıştır. Bordür, yeşil yaprakların kenar bandına işlenmesi sonucunda devam ettirilmesi ile örülmüştür.

Kolay Güllü Havlu Kenarı Modeli
Kolay Güllü Havlu Kenarı Modeli

Yeşil gül yaprakları tırabzanla başlanıp sık iğneyle eksiltme yapılması sonucunda oluşturulmuşlardır. Yaprak araları da sık iğne ile geçilmiştir.

Gül oyalarının yapımı için 5 milimlik serum halkalar kullanılmıştır. Gül motifleri bu küçük halka etrafında kurularak örülmüşlerdir. Her bir gül oyası tek tek kenar bandından ayrı olarak örülüp yeşil yapraklara eklenmiştir. Gül yapraklarının yapımı için zincirlerle köprüler oluşturulup içleri tırabzanlarla doldurulmuştur.

Bu güllü yapımı kolay havlu kenarı modeli için detaylı anlatımına aşağıdaki videosundan ulaşabilirsiniz. Oyayı işleyeceklere şimdiden kolay gelsin.

Kaynak: https://youtu.be/y6tFpyT4HtE

Kolay Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı