Kolay Geometrik Halı Boyama

Kolay Geometrik Halı nasıl Boyanır
Kolay Geometrik Halı nasıl Boyanır

Halı boyamak, aslında oldukça zevkli bir iş diyebilirim. Evdeki bazı halılarınızın renginden bıktınız mı? Sizde artık kolay şekilde kendin yap çalışması olarak halıları basit tekniklerle boyayabilirsiniz. Gayet kolay olan bu teknikte istediğiniz renkte kolay şekilde geometrik halı boyama yapabilirsiniz.

Eski bazı halıları düz renkteki halıları boyamanın püf noktasını anlatacağım bu yazımda sizlere birkaç kolay hareketle nasıl halı boyayabileceğinizi hemen anlatmak isterim. Öncelikle resimli olarak da şablon halinde sizlere yansıttığım yazımda dikkat etmeniz gereken yapılacak işlemler olacaktır.

Geometrik Halı Boyama Nasıl Yapılır?

İlk iş olarak halının geometrik boyanacak kısmını belirleyerek hemen bir bant bulup istediğimiz geometrik şekilleri veriyoruz. Bantları yapıştırmamızın amacı ise dışa taşmamasını sağlamak olacaktır. Resimdeki yeşil renkteki bant size ne tür şekiller yapabileceğiniz yönünde ilham olabilir.

Ben bu şekilde geometrik halı boyama yaptım. Fakat siz buna bağlı kalmayıp kafanızdan geçtiği şekilde rahatlıkla güzel şekilde halı boyama yapabilirsiniz. İlk resimden hareketle bandı önce düz sonra çapraz şekilde geometrik şekilde ayarlayarak kolayca sizde halıları olduğundan farklı renklere büründürebilirsiniz.

Hamleler gayet basit olup boyanacak boyayı da seçerek bantlı kısımların hangi kısmını boyamak isterseniz hemen o kızma boya fırçasını sürerek evdeki eskimiş halıları boyama yöntemini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her şeyden önemlisi ise evdeki eski halıları artık atmak zorunda kalmayacaksınız. Basit teknikler uygulayarak kolayca sizde istediğiniz renkte halıları boyayabilirsiniz.

kolay-geometrik-hali-boyama-1
kolay-geometrik-hali-boyama-2
kolay-geometrik-hali-boyama-3
kolay-geometrik-hali-boyama-4
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

8 Yorum

    1. Merhaba; Doğal boya bulabilirseniz ya da kendi imkanlarınızla yapabilirseniz en iyisi. Doğal boyalar da bazı bitkilerin kaynatılması ile elde edilmekte. Belki internetten araştırıp hazır satanları bulabilirsiniz. Hobi mağazalarındaki bazı toz boyalar da kullanılabilir. Ama siz kök boyası veya sentetik boya temin etmeniz daha sağlıklı olur.

  1. Merhaba
    Bende özel bi halı yaptırdım ve kesinlikle hayallerimin dışında oldu. Maddi boyutuda cabası. Çok üzüldüm. Şimdi bu halımı tek renge boyamak istiyorum. Mümkün mü acaba?

    1. Kumaş boyaları kullananlar var. Ama ben kök boyası tercih etmenizi öneririm. Kumaş boyaları halıya iyi nüfuz edemez. Hazır satılan toz kök boyalarında daha kaliteli sonuçlar alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı