Ana sayfa Dekorasyon Kolay Elbise Askılığı Yapımı

Kolay Elbise Askılığı Yapımı

10
0
PAYLAŞ
elbise askılığı yapımı
elbise askılığı yapımı

Evinizde şıklık yaratacak ve fonksiyonellik kazandırarak bazı sorunlarınıza çözüm sunacak dekorasyon projelerini sizler de yapabilirsiniz. Çok fazla marangozluk ve el becerisi gerektirmeyen projeler bulup hem hayatınız kolaylaştırabilir hem de evinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Basit ama bir o kadar da dekoratif bir güzellik katacak basit elbise askılığı yapımı uygulaması da bunlardan biri olabilir. Evinizdeki portmantonuzda yer olmadığında ya da başka bir odanızda elinizin altında bulunmasını istedikleriniz için kullanabilirsiniz. Bunlar şapka olabilir, bir ceket olabilir, bir yelek ya da şal olabilir. En çok da arayıp da bulamadığınız şapkalarınız için işinize yarayacağını düşünüyorum. Kendi yaptığınız bu elbise askılığını dış kapınızın yakınına koyarak en çok kullandığınız giyimlerinize kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Hatta anahtarlıklarınızı bile asabilirsiniz. Bu unutkan olanlar için de bir çözüm şekli olabilir.

elbise askılığı yapımı

Baştan söylediğim gibi yapımı oldukça kolay olan ve fazla malzeme gerektirmeyen elbise askılığı yapımı için malzemelerimize geçelim.

  • 4 adet 5 metrelik çıta
  • Boya bandı
  • Sprey boya
  • Renkli kalın ip

kolay elbise askılığı

Malzemelerimizi de saydıktan sonra basit elbise askılığı nasıl yapılır aşamasına geçelim.

1- 5 metrelik çıtalarımızı alıp uç noktasından biraz uzağına boya bantlarımızı yapıştıralım. Bu uzaklığı siz kendi zevkinize göre azaltıp ya da artırabilirsiniz. Hatta çıta uzunluğunu da kendi boyunuza göre seçmenizde de yarar görüyorum.

elbise askılığı nasıl yapılır

2- Sprey boya ile çıtalarımızda işaretlediğimiz küçük alanları boyuyoruz. Resimde parlak leylak rengi tercih edilmiş. Siz istediğiniz bir renkte sprey boya kullanabilirsiniz. İşaretli ön, arka ve yan kısımların hepsi boyanmalıdır. Bir tarafı boyadıktan sonra 20 dakika kurumaya bırakın. Sonra diğer (arka ve yan) taraflarını da aynı şekilde boyayıp her seferinde 20 dakika kuruması için bekleyin.

evde elbise askılığı yapımı

3- Çıtalarımız tamamen kuruduktan sonra boya bantlarımızı sökelim. Bir Kızılderili çadırı olan tipi çadırlarında olduğu gibi çapraz bir şekilde 4 çıtamızı çatalım. Resimdeki şekle bakabilirsiniz. Unutmayın boyalı kısımları alta gelsin. Çattığımız çıtalarımızı kalın iple sağlam bir şekilde bağlayalım.

basit elbise askılığı yapma

Artık elbise askılığı yapımı projemiz kullanılabilir durumdadır. Evinizdeki ihtiyaca göre neresi uygunsa oraya koyduğunuzda ne kadar şık duracağını göreceksiniz. Sizler de bu tarz basit dekorasyon projeleri düşünüp tasarlayarak ev ekonominize katkı da sağlamış olacaksınız.

Karaköy Güllüoğlu INT
PAYLAŞ
Önceki makaleVideo Anlatımlı Zikzak Örgü Örneği
Sonraki makaleOn Dakikada Kolye Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here