Kolay Çiçek Lif Modeli Yapımı

Kolay Çiçek Lif Modeli Yapımı
Kolay Çiçek Lif Modeli Yapımı

Bazen öyle örgü modelleri ile karşılaşırız ki yapılışı çok zor olduklarından sıkılır ve hemen bıkarız. Bu sebeple çoğumuz sanırım kolay modellere daha çok yönelmekteyiz. Bu aynı zamanda lif modelleri için de geçerlidir. Eğer zor lif modelleri ile uğraşmak istemiyorsanız kolay lif nasıl yapılır videosu tam size göre bir çalışmayı içermektedir.

İlk kez lif örecekler için ve zamanı olmayıp kısa sürede örmek isteyenler için örnek teşkil edecek bir lif modelidir. Çiçekli lif modeli olarak adlandırılmıştır. Yapımına zincir üzerinden başlanmıştır. Daha sonra üzerine 1 zincir atlayarak tırabzan yapıp kutucuklu bir hazırlık sırası geçilmiştir.

Kolay Lif Nasıl Yapılır
Kolay Lif Nasıl Yapılır

Bir sonraki sırada çiçekli lif modelinin kurulumu gösterilmiştir. Bu sırada bir alt sıradaki kutucuklar içerisine zincir ve tırabzanlarla model için yerler hazırlanmıştır.

Modelin ana kurulumu bu şekilde tamamlandıktan sonra çiçekli lif örneğinin yapımına başlanmıştır. İki sıradan oluşmaktadır. İlk sırada fıstıkları yapmak için zincir ve tırabzanlarla yuva oluşturulmuştur. İkinci sırada ise ilk sıradaki bu yuvalar içerisine üçlü fıstıklar yapılarak kolay çiçekli lif modeli kurulmuştur.

Kaynak: https://youtu.be/v4JsJnPdybU

Anlatımlı Kolay Çiçek Lif Örneği Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı