Kolay Çeyizlik Pul Oyası Nasıl Yapılır?

Kolay Çeyizlik Pul Oyası Nasıl Yapılır
Kolay Çeyizlik Pul Oyası Nasıl Yapılır

Çevrenizde ya da internette birçok farklı pul oyası örnekleri bulabilirsiniz. Yeni pul oyası modelleri ya da değişik pul oyaları diye arattığınızda karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Boncuklu firkete oyaları, analı kızlı boncuk oyaları, halka pullu iğne oyaları gibi çeşitlilik sizleri bekliyor olacaktır. İşte bu noktada çeyizlik pul oyaları da merak edilen oya çeşitlerinden olduğu için sizlere bir örnek sunmak istiyorum.

Özellikle genç kızların çeyizlerine koymak isteyeceği analı kızlı pullarla yapılan kolay çeyizlik pul oyası yapımını gerçekten çok beğeneceksiniz. Videolu anlatımını da yazımda bulabileceğiniz bu pul oyasını özellikle çeyizlik oyalar sınıfında değerlendirebilirsiniz. Genç kızların çeyizlerinde görmek istediği türden bir oyadır.

Pul oyaları yapılışları itibari ile uğraştırıcı olmalarına rağmen bu güzel pul oyası gerçekten sizi zorlamayacak türdendir. Aşağıdaki anlatımlara ve yapılış videosuna uyduğunuz sürece sıkıntı yaşamayacaksınız.

Çeyizlik Pul Oyası Nasıl Yapılır?

Pulların sanki birbiri içine geçmiş bir görüntü sergilediği bu çeyizlik pul oyası, analı kızlı pulların dış pulları ile yapılmıştır. Bu pullar ipe dizilmemiştir, oyaya tek tek eklenmiştir. Pul oyası 2 sıradan oluşmaktadır.

İlk etapta tığ batısını yapın. Yaparken 3 zincir çekerek yaparsanız daha güzel sonuçlar alırsınız.

İlk Sıranın Yapımı

İlk sıramızın yapımı için ilk tığ batısına girin ve 1 zincir çekin. Pullardan 1 tane alın ve zincir üzerine sabitleyin. Tekrar 1 zincir çekin ve başına 1 kez dolayın. Yandaki tığ batıya girin ve 2-2 şeklinde tırabzan örün. Bir zincir çekip pul ekleyerek aynı işlemleri yazma kenarı boyunca tekrarlayın ve ilk sıranızı tamamlayın.

İkinci Sıranın Yapımı

İkinci sırada ilk pulun üstüne sık iğne ile ipinizi sabitleyin. Ardından 5 zincir çekin ve sık iğnenin dibinden batarak 5 zinciri kapatın. Tekrar 1 sık iğnesi yapın. Devamında gelen pula bir öncekinin altında yer alacak şekilde 1 sık iğnesi ile girin. Aynı işlemleri tüm pullara uygulayın ve bu güzeller güzeli çeyizlik pul oyanıza kavuşun.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı