Oya Dantel Videoları

Kolay Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Çeyizlik Basit Havlu Kenarı
Çeyizlik Basit Havlu Kenarı

Hem yapımı kolay hem de kolay olduğu kadar güzel de olan yeni havlu kenarı modeli yapılışını inceleyeceğiz. Öncelikle kullanılan renkler ile motifler birbirleri ile uyumlu olmuş. Havlu bandı ile motiflerinin güzelliği kullanılan renk uyumluluğu ile birleşince de ortaya tam bir çeyizlik havlu kenarı örneği çıkmış.

Öncelikle motifler tek tek hazırlanmış ve sonra da birbirlerine eklenerek devam edilmiş. En sonunda da kenar bandı yapılarak havlu kenarı oyası tamamlanmış.

Çeyizlik Basit Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

Bu kolay havlu kenarı örneğinin yapımına motiflerin yapımı ile başlanmış. Motiflerin ortası için beyaz dış kenarları için de eflatun rengi tercih edilmiş. Beyaz olan orta kısımları tek tek yapıldıktan sonra da mor kenar kısımları yapılırken de motifler birbirlerine eklenmiş.

22 numara tığla yapılan bu çeyizlik havlu kenarı örneği motiflerinin orta kısımlarında zincir, tırabzan ve sık iğne teknikleri uygulanmış. Önce kutucuklu kısımlar üçlü tırabzanlarla örülmüş. Sonrasın zincirlere iki köprü yapılıp içi tırabzanlarla doldurulmuş. Son olarak motifin alt kısmına da sık iğne çalışılmış.

Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği
Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği

Motiflerin kenar kısımlarına kutucukların altına pimpirik yapılarak başlanmış. Yukarı geçildiğinde sık iğnelerle devam edilmiş ve beraberinde diğer motif eklenmiş.

Son olarak motiflerde kullanılan aynı iki renkle havlu kenar bandı zincir ve tırabzanlarla kutucuklar oluşturularak yapılmış. Ekli olan motiflerin üzerinden ilerlenerek havlu bandı tamamlanmış.

Eğer kolay havlu kenarı modellerinden hoşlanıyorsanız yine basit olan renkli kolay havlu kenarı örneği de ilginizi çekecektir.

Anlatımlı Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği Videosu

Özet anlatımı yukarıdaki gibi olup havlu kenarı oyasının detaylı yapılışı videosunda gösterilmiş. Videoyu aşağıda paylaştım. İzleyip yaparak çeyizlik havlu kenarlarınıza bir yenisini daha katabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/U5jxFl_2DqM (Oya ve Dantel Dünyası)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün