Ana Sayfa Örgü Videoları Kolay Çeyizlik Bayan Patik Modeli Yapımı

Kolay Çeyizlik Bayan Patik Modeli Yapımı

Kolay Çeyizlik Bayan Patik Örneği
Kolay Çeyizlik Bayan Patik Örneği

Çok fazla ayrıntıya girmeden de patik örülebiliyormuş. Bunu bu kolay bayan patik modeli yapılışından anlıyoruz. Yalnızca düz dikdörtgen bir örgü parçası örerek katlayıp topuk kısmından dikip patik yapmak gerçekten çok kolay bir yöntemmiş. Zaten bunun benzer örneklerini sitemizde defalarca vermiştik. Ancak yine de bu tarz yeni modeller çıktıkça da paylaşmadan da edemiyoruz.

Bu yöntemle örülen patiklerden illa basit modeller çıkar diye düşünmeyin. İstenirse çok güzel tasarımlar yapılarak kolay patikten çeyizlik ya da gelin patikleri de elde edebilirsiniz. Bunun çok güzel bir örneğini de bu modelde görebiliyoruz. Eğer haroşa biliyorsanız kolaylıkla bu patiği sizler de örebilirsiniz.

İki Şişle Çeyizlik Kolay Bayan Patiği Nasıl Örülür?

Bu model videosunda 37-38 numara ayaklar için örülmüştür. Farklı ayak numaraları için ilmek sayılarını 3 artırıp, 3 azaltabilirsiniz. İki renk patik ipliği ile 3 numara misinalı şiş kullanılmıştır.

Kolay Çeyizlik Bayan Patik Modeli
Kolay Çeyizlik Bayan Patik Modeli

Kolay bayan patiği modeline 97 ilmek atarak başlanmıştır. Düz ve ters yüzde ilmekler ters örülerek haroşa tekniği ile desen kısmına kadar 6 sıra örülmüştür. Desen kısmına gelindiğinde kırmızı ip de örgüye eklenmiştir. Renk geçişleri örgünün tersinde gerçekleştirilmiş ve ilmeklerin üçünü ör bir tanesini örmeden al şeklinde resimdeki motif çalışması gerçekleştirilmiştir.

Desen çalışıldıktan sonra yine beyaz iple haroşa sıralarına devam edilmiş ve ön kısım için birkaç sıra kesme işlemi yapılmıştır. Örme işlemi tamamlandıktan sonra kesim yapılan ön taraf ayrı, arka taraf ayrı katlanıp dikilerek kolay bayan patiği tamamlanmıştır. Dikişler bir miktar patiğin ön kısmında ve alt taban kısmında gerçekleşmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/RGUDP99iORE (Gülümseten Marifetler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here