Kolay Boncuklu Tığ Oyası Örneği

Kolay Boncuklu Tığ Oyası Yapımı
Kolay Boncuklu Tığ Oyası Yapımı

Uzun yıllardan beri kullanılan ve bugüne kadar ulaşan harika tülbent oyalarından birini sizlere sunmak istedim. Beğeni kazanan ve yapımı oldukça kolay olan bu hoş oya, kendi kullanımınız ya da hediyelik için harika bir seçenek.

Değişik renklerde can bulan modeller, tülbent ya da yemeni kenarlarına uygulanarak bizlere de motivasyon oluyorlar. Özellikle boncuklu yazma modelleri alımlı ve gösterişli yapıları ile daha fazla tercih nedenidir. Kızların çeyizlerinde, günlük yaşantımızın bir parçası olan bu hoş modeller içinden bir tanesinin yapımı ile karşınızdayız.

Yapılışı Kolay Boncuklu Tığ Oyası Yapımı

Boncuklu modeller biraz daha ağır ve şık oldukları için özellikle beyaz tülbentlerde daha sık kullanılıyor. Hemen bu modelin detaylı yapımı için videoyu izleyebilirsiniz. Tek renk ip ile uygulanan yeni oya örnekleri ile ilgili daha fazla paylaşım yapmaya çalışacağım.

Özellikle zemini beyaz olan tülbent seçebilirsiniz. İçinde bulunan desenlerden uygun olan bir renk ip tercih edebilirsiniz.

Kolay Boncuklu Tığ Oyası Örneği
Kolay Boncuklu Tığ Oyası Örneği

21 numara ince tığ tercih edilebilir. İpinize dizi boncukları aktararak işlem aşamalarına başlıyorsunuz.

İlk sırada bir zincir,  bir boncuk, bir örümcek ile başlıyorsunuz. Tüm sıraları döndükten sonra ikinci sıraya başlıyorsunuz.

İkinci ve son aşamaya geçiyorsunuz. 3 zincir, 4 boncuk, 3 zincir çekip, bir ve ikinci boncuk arasına başına dolamadan batın. Aynı işlemi 3 kez sıra ile yapıyorsunuz.

İşlem aşamaları işte bu kadar basit.

Açıklamalı Kolay Boncuklu Tığ Oyası Videosu

Oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bu modeli, düz ya da desenli yazmalara uygulayabilirsiniz. Çok farklı ve kolay oya örnekleri için sitemi takip edebilirsiniz. Bu harika modelin detaylarına ise aşağıda ki videodan ulaşabilirsiniz. Talep ettiğiniz diğer modelleri de bana iletebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/uYJ7SPCFW1Y (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı