Kolay Boncuk Oyası Yapımı

Kolay Boncuk Oyası Yapılışı
Kolay Boncuk Oyası Yapılışı

Fazla zamanınızı almayacak ve sizi çok uğraştırmayacak kolay oya modelleri anlatımlarını sizlere aktarmaya devam ediyorum. Bu seferki konumuz kolay boncuk oyası yapımı ile ilgili olacaktır. Anlatımlı videosunu da sizlere sunacağım. Videoda inci boncuklar kullanılmış, fakat siz elinizdeki boncuklarla da iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kolay boncuk oyası tülbent ve yazma kenarlarına sonradan eklenen bir modeldir.

Kolay Boncuk Oyası Nasıl Yapılır

Boncuklarımızı ipimize diziyoruz. İlk etapta 20 adet zincir çekiyoruz. Tığımızın başına 1 kez dolayıp aşağıdan 4 zincir bırakıp beşinci zincire batıyoruz ve büyük bir yuva elde ediyoruz. Başına 1 kez dolayıp 2-2 alarak tırabzan örme işlemini sürekli tekrarlayarak 3 adet minik yuvalar elde ediyoruz. Bir zincir çekip boncuklardan bir tane alıp sabitliyoruz. Tekrar 1 zincir çekip oyayı ters çeviriyoruz ve boncuğun dibine 1 sık iğnesi yapıyoruz. Yaptığımız 3 yuvanın ilkine girip 3 zincir çekiyoruz. Yandaki yuvaya bir sık iğnesi ile geçiş yapıyoruz ve 4 zincir çekip aynı yuvanın içinde kapatıyoruz. Bir sık iğnesi daha yapıp 3. yuvaya giriyoruz ve buraya 3 sık iğnesi yapıyoruz. Ardından en sondaki büyük zincirli yuvaya gelip 6 tane sık iğnesi yapıyoruz.

Dokuz zincir çekip oyayı diğer yüzüne döndürüyoruz ve başına 1 kez dolayıp 4 zincirli pimpiriğin tepesine giriş yapıyoruz. 2-2 alıp tırabzan örüyoruz ve küçük 3 tane daha yuva oluşturup yukarıdaki işlemlerin aynısını tekrarlıyoruz. Tüm bu tekrarların sonucunda kolay boncuk oyası hazır hale gelecektir. Artık eklemek istediğiniz yazma, tülbent ya da havlu kenarına bu boncuklu oyayı ekleyebilirsiniz.

Birbirinden şık en güzel boncuk oya modelleri m-visible.com isimli sitemde sizlerle buluşturuyorum.

Kolay Boncuk Oya Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı