Kolay Bir Şekilde Resin Kolye Yapımı

Resin Kolye Yapmak
Resin Kolye Yapmak

Takıcılarda gördüğünüz içlerinde çiçek bulunan harika resin kolyeler nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu kendin yap takı projesi tam size göre. Kesinlikle ben de yapabilir miyim diye tereddüt yaşamayın. Çok kolay bir yapım aşaması var. Resin kolye yapımı için gerekli materyalleri temin etmeniz ve aşağıdaki anlatımı harfiyen uygulamanız yeterli olacak.

Bildiğiniz gibi bu ara uzun ve büyük boyutlardaki kolyeler oldukça moda. Hele bir de bunlar el yapımı ise genç kızlar için çok önemli. Özellikle yazın giyecekleri kıyafetlerle kombin edebilmeleri sebebiyle onlar için ayrı bir önem taşıyorlar.

Yazın boş vakitleri geçirmek için resin kolye yapımı en güzel aktivitelerden biridir. Hele bir de güzel şirin bir bahçeniz varsa resin kolye yapmak için şirin çiçekler bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Resin kolye yapımı için küçük çiçekler kullanmalısınız. Ama tek bir çiçek kullanmak isterseniz fazla büyük olmamak kaydıyla büyük bir çiçek de seçebilirsiniz.

Malzemeler;

  • 300 gr reçine
  • 30 * 20 cm gümüş rengi kolye ucu
  • 1 adet 60 cm gümüş renk zincir
  • Kurutulmuş çiçek
Resin Kolyeler
Resin Kolyeler

Yapılışı;

Öncelikle köye ucunu açınız. Kolyenin içine kurutulmuş küçük çiçeklerden önce 3 veya 4 tane koyunuz. Daha sonra bu çiçeklerin üzerine reçineden dökün. Daha sonra 2 veya 3 tane daha döktükten sonra reçinenin kalanını ilave edin. Eğer dağılan çiçekler olursa herhangi bir çubuk yardımıyla yerleştirin. Daha sonra zinciri kolyeye geçiriniz.

Bu tarz kolyeleri değişik şeyler kullanarak da yapabilirsiniz. Eğer doğal çiçek ve benzeri kullanmak istemiyorsanız eski kolyelerinizden kalmış küçük aksesuarlarınız varsa ve atamıyorsanız onları bu kolye yapımı için kullanabilirsiniz.

Bu kolyeleri arkadaşlarınız için yapabilirsiniz. Hele de birinin doğum günü ise sizin el yapımı olan bu kolyenizi çok beğeneceklerdir. Arkadaşınız için en sevdiği renklerdeki çiçekleri bulmalısınız. Seçtiğiniz çiçeğin sadece çanak kısmı kalmalı. Sap kısmı ve yaprak kısmın çanak kısmına dikkat ederek kesin.

Yapım Videoları;

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı