Kolay Bileklik Yapımı

bileklik yapımı
bileklik yapımı

Merhabalar; sizlere bugün çok özel bir kendin yap çalışmasıyla yardımcı olmak istedim. Biliyorsunuz ki bazı kişiler tarzı çok sever. İşte bu çalışmamız tarzı olan ve bileklik takmasını da seven kişilere özel olacaktır. Çoğu insan güzel olduğu için ya da bazen bir elbisesini tamamlayabildiği için şık ve güzel bileklikleri kollarına takarak gezinmektedir. Bilekliklere baktığımızda bayan ve erkek olarak türleri de mevcuttur. Biz klasik olarak hem bayanların hem de erkeklerin takabilecekleri türde bir bileklik yapacağız. Hemen bu şık bilekliği yapabileceğimiz bazı malzemelerimizi sizlere sıralayalım.

Bilekliğin Malzemeleri

Kolay bilekliğin yapım malzemeleri her evde bulunabilecek kadar kolaydır. Sadece bir iki malzemesini dışarıdan temin etmeniz gerekebilir. Öncelikle malzemeler arasında makas, pembe renk dikiş ipliği, kırmızı keçe, yine farklı renkte bir keçe olacaktır. Kesim için falçata, izole bant ve çizim için de kalem gerekli olacaktır. Şimdi bu harika ve oldukça kolay gelecek bilekliğin hemen yapımına geçmek istiyoruz. Malzemeleri tamamladıysanız; kolay bilekliği resimli anlatımından da takip ederek aşama aşama devam edip, siz de basit şekilde kendi bilekliğinizi yapabilirsiniz.

Kolay Bilekliğin Yapılışı

Bileklik yapımında dikkat etmemiz gereken ilk nokta resimli anlatımdaki aşamaları takip etmek olacaktır. İlk aşamada sizlere resimde de görüldüğü gibi malzemelerimiz sunulmuştur. İkinci adımdan devam ederek bilekliğin ana maddesi olan parçamızı resimdeki gibi bir iki milim kadar eşit parçalara bölüyoruz. Bu böldüğümüz parçalar, bilekliğin birbirine örülmesini sağlayacak parçalar olacaktır. Resimli anlatımda üç numara geldiğimizde örgü biçimini görmüş olacaksınız. Devam ettiğimizde resim dörtte bilekliğin uç kısımlarını güzelleştirmek için kırmızı parçamızı ele alıp resimdeki gibi ayarlıyoruz. Sonrasında ise beşinci ve altıncı resimdeki gibi gerekli kesme işlemlerini ve uç kısmı ayarlama işlemlerini sağlıyoruz. Daha sonra ise yedinci ve sekizinci resimdeki gibi bileklikteki kırmızı süs kesiminin işlemini bitirmiş olacağız. Bu işlemlerin ardından hemen dokuzuncu, onuncu ve on birinci resimde kırmızı uçları olan zarif bilekliğin yapımı bitmiş olacaktır. On ikinci resimde ise bilekliğin bileğe takılmış hali yer alıyor olacaktır. Kolay bileklik yapımı işte bu kadar basittir. Siz de malzemeleri derleyip kendinize basit bileklikler yapabilirsiniz.

kolay bileklik malzemeler
kolay bileklik aşamaları
saç örgüsü modeli bileklik
keçeden bileklik nasıl yapılır
keçe işi bileklik
keçeden bileklik yapma
keçeden bileklik
kolay saç örgüsü bileklik
bileklik yapım aşamaları
basit bileklik yapımı
kolay bileklik resimli anlatım
kolay bileklik nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı