Kolay Bebek Beresi Modeli ve Yapılışı

Kolay Bebek Beresi Modeli ve Yapılışı
Kolay Bebek Beresi Modeli ve Yapılışı

Sevimli bebeklere sevimli bereler yapmak istiyorsanız ve bunu en kolay şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bu model tam size göre. Size sunacağımız bu anlatımla gayet kolay bir şekilde, basit örgü teknikleri ile kolay bere modeli örebileceksiniz.

Bu berenin anlatımı 2 yaşa uygun olarak yapılmıştır. 4 numara şişle orta kalınlıkta bir bebe yünü ile örülmüştür. 2 yaş için 75 ilmek atılarak berenin alt lastik kısmından örmeye başlanmıştır. Lastik için 10 sıra 1 ters 1 düz haroşa çalışılmıştır.

Kolay Bebek Beresi Modeli ve Anlatımı
Kolay Bebek Beresi Modeli ve Anlatımı

Sonraki sırada bere modelinin kurulumu için bir sıra gizli artırma yapılmıştır. Bu işlem de 9 ör-1 artır şeklinde gerçekleştirilmiştir. Daha sonra hiçbir işlem yapılmadan 20 sıra haroşa örülmüştür. Bu şekilde kolay bebek beresinin tepe kısmına gelinmiştir.

Tepe kısmının toplanması için 20 sıra haroşadan sonra kesme işlemi uygulanmıştır. 8 defa kesme işlemi yapıldıktan sonra kalan ilmekler tek seferde ip geçirilerek büzülmüş ve yandan dikme işlemi yapılmıştır. Böylece kolay bebek beresi tamamlanmış ve kullanıma hazır hale gelmiştir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı