Kolay Badem Örgü Modeli Yapımı

Kolay Badem Örgü Modeli
Kolay Badem Örgü Modeli

Sanırız örgülerde en çok tercih edilen ve birçok örneği olan örgü modellerinden biridir. Sitemizde de zaten farklı birden fazla badem örgü modeli paylaşmıştık. Bu da onlardan ve yapımı da diğerleri kadar kolay olacak. Genellikle bebek örgülerinden tercih edilmektedir ama yetişkinler için de örülebilir. Bere, şapka, atkı, yelek ve hırkalarda çok rahatlıkla kullanılabilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi badem örgünün farklı modelleri mevcuttur. Sitemizdeki şişle kolay badem örgü modeli yapımı ile haroşalı kabartmalı bademler örgü modeli konularımızdaki bahsettiğimiz modeller de oldukça güzeldirler. Yine farklı bir bademli modelin bebek hırkasına uygulanmış halini robadan badem dilimli bebek hırka modeli konumuzda göstermiştik.

Kolay Badem Örgü Örneği

Şişle Örülen Kolay Badem Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Örmesi zevkli ve kolay badem örgü örneği 3 ve katları +4 kenar ilmeği ile kurulmaktadır. 7 sıradan oluşmaktadır. Kurulumuna örgünün ters yüzünden başlanmaktadır. Bu sırada ilmekler 3 ters, 3 düz şeklinde örülmektedir. İkinci sıra olan ön yüzünde ilmekler görüldüğü gibi örülmektedir. Üçüncü sıra arka yüze geçildiğinde ikinci sıranın tekrarı yapılmaktadır. Dördüncü sıraya yani ön yüzde 3 düz, 3 ters şeklinde devam edilmektedir.

Arka yüze 5. Sıraya geçildiğinde ilmekler ters örülmektedir. Altıncı sıra olan ön yüzde sadece düzlerde işlem yapılmaktadır. Bir ilmek örmeden alınmakta, diğer iki ilmeğin yönleri değiştirilmekte ve sağa doğru kesim yapılmaktadır. İlk ilmek kesim yapılan ilmeklerin üstünden geçirilmektedir. Ardından 3 tane düz örülerek kalan ilmeklerde aynı işlem tekrarlanmaktadır. Yedinci sıra arka yüzde ilmekler 3 düz, 3 ters şeklinde örülerek badem örgü modeli tamamlanmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/jiS5go9XvUw (NesrinceÖrgüler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı