Kolay Analı Kızlı Pul Oyası Modeli

Anlatımlı Kolay Analı Kızlı Pul Oyası
Anlatımlı Kolay Analı Kızlı Pul Oyası

Analı kızlı pullarla yapılan birçok oya modeli paylaşmıştım. Kimileri zordu kimileri kolaydı. Herhalde yapımı en kolay analı kızlı pul oyası sanırım bu olacak. Oya ve Dantel Dünyasının anlatımı ile bizlerin beğenisine sunulan bu model özellikle yemeni ve yazma kenarlarına çok yakışacaktır.

Tuhafiyelerden alınan analı kızlı pullar ve oya ipinin tığla işlenmesi ile oluşan bu oya tek bir sıradan oluşmuştur. Yazma kenarı haricinde yapılan bu kolay oya modeli sonradan yazma ve yemeni kenarlarına eklenmektedir.

Kolay Analı Kızlı Pul Oyası Yapımı

Analı kızlı pullar tığa alınıp ip içerisinden geçirilerek sabitlenmiştir. Sonra 4 zincir çekilmiş başına2 sarılarak tekrar aynı yuvaya girilerek ilmekler ikişer ikişer çekilmiştir. Tekrar 4 zincir çekilip oluşan araya kapatılmıştır. Ardından aynı yuvaya 5 tane sık iğne yapılmıştır.

Kolay Analı Kızlı Pul Oyası Modeli
Kolay Analı Kızlı Pul Oyası Modeli

Yine önce küçük pul sonra da büyük pul alınarak yukarıdaki işlemlerin aynıları yazma ya da yemeni boyunca tekrarlanmalıdır. Oyanın tığla örülmesi tamamlandıktan sonra da yazma kenarına eklenmelidir.

Anlatımlı Kolay Analı Kızlı Pul Oyası Videosu

Kısa sürede zorlanmadan yapabileceğiniz bu oyanın anlatımlı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca farklı bir model olan tığ işi analı kızlı pul oyası modeline ait anlatıma da mutlaka bir göz atmalısınız. Bu oya örneğini de çok beğeneceğinize eminim.

Kaynak: https://youtu.be/XI4NTu05gd8 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı