Kolay Amigurumi Sarı Saçlı Kız Yapımı

sarı saçlı kız amigurumi

sarı saçlı kız amigurumi

Dışarıda ciddi fiyatlara satılan barbie bebekleri çocuklarınıza almaktan sıkılmadınız mı? Üstelik bu bebekler gerek kıyafetleri ile gerekse de vücut hatları ile çocuklarınızın kişiliğine olumsuz manada büyük etkiler bırakıyor. Tüm bunlardan kurtulmanın bir yolu yok mu sizce? Elbetteki var. Amigurimi oyuncaklar ile tüm bunlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik amigurumi bebekler hem sağlıklı hem sizin istediğiniz özelliklerde. Hem de piyasadaki bebek türlerine göre çok ama çok daha ucuz.

Amigurumi bebekleri yapamıyorum el becerim çok kötü asla da yapamam diyorsanız sizler içinde basit bir yöntemle bu oyuncaklara sahip olma şansı var. Ne mi? Çevrenizde ya da internet üzerinde bu işi yapıp satışa sunan kişilerle iletişime geçmek. Ama ben çok becerikliyimdir kesinlikle kendim yapabilirim yeterki siz anlatın diyenler için bizler buradayız. Şimdi sizlere amigurumi sarı saçlı kız yapımını anlatacağız.

Amigurumi Sarı Saçlı Kız Yapımında Gerekli Malzemeler: 

– 6 adet istediğiniz renklerde amigurumi iplik
– 2 numara tığ
– 3,5 numara şiş

Amigurumi Sarı Saçlı Kız Nasıl Yapılır?

– Amigurumi sarı saçlı kız yapımında kullanılan örgü teknikleri şu şekildedir; zincir, sık iğne, tekli trabzan, ikili trabzan, haraşo, düz örgü ve terz örgü. Eğer bunlardan birinin ya da daha fazlasının yapımını bilmiyorsanız internet üzerinden videolu anlatımlarına bakarak öğrenebilirsiniz.

– Amigurumi sarı saçlı kız yapımında öncelikle kafa ve bedenden başlanır. İlk olarak bebeğimizin kafasını ve bedenini yapıp ikisini birleştiririz.

– Daha sonra bebeğimizin ayak ve kol kısmına geçeriz. Bebeğimizin ayaklarını ve kollarını yapıp bedeniyle birleştiririz.

– Bebeğimizin etek ve bluz kısmına geçeriz. Bebeğimizin etek ve bluzunu da yapıp bedenine diktikten sonra daha önceki yazılarımızda da anlattığımız gibi saçını ve yüzünü tamamlarız.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Gergedan Yapımı başlıklı makalemizde amigurumi gergedan, Amigurumi oyuncaklar ve örgü oyuncak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir