Kola Şişesinden Vazo Yapmak

kola şişesinden vazo
kola şişesinden vazo

Boşalan ve kullanmadığınız pet şişelerinizi değerlendirerek evinizde kullanabileceğiniz oldukça dekoratif objelere dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde hem ekonomik olarak bütçenize katkıda bulunabilir hem de evde geçirdiğiniz boş vakitleri değerlendirebilirsiniz.

Pet şişelerin doğaya verdiği zarar çok büyüktür. Hem doğayı koruyalım hem de evimizi şıklaştıralım. Pet şişelerden harika çalışmalar yapılmakta. Evde boş şişeleriniz varsa sizde bu fikri değerlendirebilirsiniz. Pet şişeler çöpe atıldığında eğer bir geri dönüşümcü bu şişeyi bulup tekrar geri değerlendirmek üzere çöpten almazsa, pet şişenin doğaya vereceği zarar tahmin edilemeyecek kadar büyük. Pet şişelerin faydaları saymakla bitmezken zararları da bir o kadar düşündürücü. Bu nedenle basit bir örnekle yola çıkalım. Boş kola şişesinden vazo yapmak, fikrini irdeleyelim.  Boş bir kola şişesi ilk bakıldığında hiç kıymeti olmayan, pek de ehemmiyet vermeyeceğimiz bir cisim. Öyle ya sadece işi bitmiş boş bir pet şişesi! Hatta bir an önce bu şişeden kurtulmanın yollarını ararız. Çöpe koysanız kova dolar, içine başka bir şey koyamazsınız. Dışarda bıraksanız görüntü kirliliği oluşturur ve gelip geçtikçe onu olduğu yerde görmek istemezsiniz. Sürekli gözünüze takılır. Görüntü olarak rahatsız etmese bile eliniz çarpar kolunuz çarpar yere düşer. Ama eliniz biraz yatkınsa, içinizde de biraz heves ve merak varsa, bu kola şişesinden vazo yapmak fikri tam size göre.

Malzemeler :

– Boş bir kola şişesi

– Maket bıçağı

– Kullanmadığımız bir cd

– Silikon tabancası

– Asetat kalem

– Sprey boya

– Eski gazete

Şişeden vazo yapımı

Şişeye vermek istediğimiz deseni asetat kalemi ile etrafını çizerek maket bıçağı ile keserek işe başlayabiliriz. Daha sonra sprey boya ile boyayarak kullanmadığımız CD’ye kestiğimiz deseni yapıştırıyoruz. Yapıştırma işlemi bittikten sonra CD’yi de boyuyoruz silikon tabancası ile şişeye yapıştırıyoruz. Ve vazomuz hazır, boyası kuruduktan sonra kullanmaya başlayabiliriz.  Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu vazo ile boş vakitlerinizi güzel bir şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Bu etkinliğin ekonomiye katkı, doğaya katkı, aile bütçesine katkı, el becerilerinizin gelişmesi gibi birçok faydası var.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı