Köknar Ağacı Örgü Modeli Yapılışı

Köknar Ağacı Örgü Örneği
Köknar Ağacı Örgü Örneği

Hanımlar; farklı ve yabancı kaynaklı videolu örgü anlatımlarıma devam ediyorum. Ağaç motifleri örgü modellerinde her daim görebileceğimiz türden modellerdendir. Ağaç motifleri ile bezenmiş örgü modelleri gözümüze ayrı bir güzel görünmektedir. Biz de bilindik bazı ağaçlı örgü motiflerinden örnek vermek gerekirse çam ağacı örgü modeli, zeytin dalı örgü modeli, portakal ağacı örgü modeli gibi bir çok örgü modelleri sayabiliriz. Ama bu konuda ben köknar ağacı örgü modeli üzerinde durmak istiyorum. Size bulduğum bu modelin anlatımını yazılı ve videolu olarak paylaşmak istiyorum.

Köknar Ağacı Örgü Modeli Nasıl Örülür

Şimdi sizlere köknar örgü modeli nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım. Takıldığınız konularda aşağıdaki yapılış videosunu izleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Örgü modelimize 15 ilmek ve katları şeklinde +1 ilmek örerek başlayıp 8 sıra tekrarlıyoruz.

Örgü Modeli Şablonu

Sıra 1 : Birinci sıraya ilk ilmeği düz örerek başlıyoruz. İp öne alınır ve 2 ilmek daha düz örülür. Ardından düz örgü gibi 2 tane ilmek şişe kaydırılır, daha sonra bu ilmekler birlikte düz örülür. 6 ilmek ters örülür ve 2 ilmek de birlikte düz örülür. 2 ilmek düz örülür ve ip öne atılır. Bu işlem sıranın sonuna kadar belirtilen sayılarda tekrarlanır. Son ilmek ise düz örülerek sıra sonlanır.

Sıra 2 : Ters yüze geçilir ve tamamı ters örülür.

Sıra 3 : Üçüncü sırada ise 2 düz örülür, ip öne geçirilir ve 2 düz örülür. 2 ilmek düz gibi kaydırılır ve sonra bu 2 ilmek birlikte düz örülür. 2 ilmek düz örülür, ip öne atılır ve 1 ilmek düz örülür. Bu işlemler baştan itibaren son ilmeğe kadar sürdürülür ve son ilmek de düz örülür.

Sıra 5 :  3 düz örülür, ip öne alınır ve 2 ilmek düz örülür. 2 ilmek düz gibi kaydırılır ve sonra birlikte düz örülür. 2 ters örülür, 2 ilmek birlikte düz örülür ve 2 düz örülür. İp öne alınır ve 2 düz örülür. Son ilmeğe kadar bunlar bu şekilde tekrarlanır ve son ilmek düz örülerek sıra bitirilir.

Sıra 7 : 4 ilmek düz örülür, ip öne atılır ve 2 düz daha örülür. 2 ilmek düz kaydırılıp birlikte düz örülür. 2 ilmek birlikte düz örülüp 2 daha düz örülür. İp tekrar öne alınır ve 3 düz daha örülür. Son ilmeğe gelene kadar bu şekilde gidilir ve son da düz örülür.

Böylelikle köknar ağacı örgü örneği yapılışını da sizlerle paylaşmış oldum. Sizin de bu tarz videolarınız ve yeni örgü modelleriniz varsa seve seve sitemde paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Köknar Ağacı Örgü Modeli Video Anlatımı :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı