Ana Sayfa Sağlık Kök Hücreleriyle Yüz ve Cilt Gençleştirme

Kök Hücreleriyle Yüz ve Cilt Gençleştirme

yüz ve cilt gençleştirme
yüz ve cilt gençleştirme

Yaşlanma etkilerini giderici yaşlanmayı geciktirecek oldukça genç bir canlı bir görünüme sahip olmanız için estetik ve tıp alanındaki en son uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkan kök hücreleriyle yüz ve cilt gençleştirme tedavileri son dönemde en çok konuşulan sağlık konuları arasındadır. Kök hücre basit anlamıyla bağ dokusu, cilt ve kas gibi özelleşmiş başka hücrelere farklılaşabilen, onarıcı özellikte olan, yenileştirici hücrelerdir.

Aynı zamanda kendini yenileme özellikleri de olan türdeki hücrelere de kök hücre denir. Bu buluş sayesinde artık yetişkin insanlarda doku ve hücrelerinde yenileme onarım kolayca sağlanabilecektir. Kök hücre sayesinde yaşlanma sürecini geri yönlü çevirme yöntemlerinin temel amacı zenginleştirilmiş kök hücrelerinin yıpranmış durumda olan dokulara enjekte edilmesi yöntemiyle var olan o dokularda yenileşme ve bir gençleşme mekanizması oluşturmaktır.

Böylece ciltteki gençleşme ve onarım hızlanmış olacaktır. Kendi kök hücrelerimizin vücutta zengin olarak bulunduğu alanlardan biride ciltaltı yağı olarak bilinir. İşte o cilt altı yağ dokusundan küçük bir uygulama ile 30 milyona kadar yeni kök hücre elde edilebilmektedir.

Cilt altı yağ dokusundan alınan yağların laboratuar ortamında özel sağlık işlemleriyle birbirinden ayrıştırılması sonucu elde edilecek zengin yapıdaki sıvıya ise Stormal Vaküsler ismi verilmektedir. Kısa adı SVF olan bu kök hücre aslında zengin yağ dokusu sıvısı transferi işlemi olarak da adlandırılır. SVF içinde çok sayıda kök hücre ve rejenatif yani gençleştirici ve onarıcı hücreler içermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here