Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Kız Çocuklarına Özel Şirin Taç Yapımı

Kız Çocuklarına Özel Şirin Taç Yapımı

9
0
PAYLAŞ
taç kendin yap
taç kendin yap

Selam bayanlar, kız çocuklarınıza özel son derece güzel bir taç yapımıyla yine karşınızdayım. Bu kendin yap projemizde basit malzemeler kullanarak gayet şık ve kullanışlı saç tacı yapacağız. Basit işlem adımlarını takip ederek sonuca ulaşabilirsiniz. Fakat ben yine de resimli de olsa anlatmak istedim ve daha kolay yapmanıza yardımcı olmak istediğimi belirtmek isterim. Öncelikle resim 1’deki gibi herhangi bir siyah basit tacı alıp beyaz kağıtla sarıyoruz. Resim birdeki gibi ilerleyerek tacı beyaza bürümüş olacağız. Devamında bir a4 kağıdı ve ya resimdeki boyuttaki bir kağıdı, resimdeki gibi katlıyoruz. Fazlalık kısmı kesince resim 3’teki gibi rulo yapmamızı sağlayacak bir hal alacaktır. Daha sonra resim dörtteki gibi bu rulo olacak kağıda simli süslerimizi tutkal yaptıktan sonra döküyoruz. Resim beşteki gibi rulo halinde sarıyoruz. Tıpkı bir dondurma külahı şeklini alıncaya dek sarıyoruz.

Kız çocuğunuza özel taç yapımı için işlemlerin devamında ise altıncı resimdeki gibi tacı ortalayarak külahı kapatacak kağıdı kesip, ona yapıştırıyoruz. Bu işlem sonrası resim sekizdeki gibi bir şekil oluşacaktır. Daha sonra tacın orta kısmındaki külah süsünü destekleyecek küçük süslerin yapımına geçiyoruz. Bu işlemde ise resim 10’daki gibi tacın kenar kısımlarında ufak süslerimizi ekliyoruz. Resim 11’de tacın hemen hemen bitmiş hali neredeyse karşımıza gelmiş olacaktır. Resim 12’ye ulaştığımızda ise en son işlemler tamamlanmış olacaktır.

Son derece harika ve kız çocuklarına özel olan bu tacı son resimde bitirmiş olacağız. Sizde evde basit malzemeler kullanıp, şirin bir taç yapabilirsiniz. Resimlerdeki işlem adımlarını takip ettiğinizde bu son derece şirin taca, papatya şekilleri de koyarak güzelleştirebilirsiniz. Onun için yine kağıtları kullanabilirsiniz. Ya da dilerseniz herhangi bir çiçekçide yer alacak süs çiçeklerinden küçük parçaları, son derece elit olan bu taca ekleyebilirsiniz. Kız çocuklarınızın bazı özel günlerde kullanabileceği bu taç, doğum günü ve ya herhangi bir kutlama da son derece hoş bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Kız çocuklarınızın çok daha iyi el becerilerine sahip olmasını isterseniz, bu uygulamayı birlikte de yapabilirsiniz. Herkese şimdiden bu kendin yap projesinde kolay gelsin diyorum.

PAYLAŞ
Önceki makaleYapımı Kolay Şık Ve Havalı Atkı
Sonraki makaleMinyatür Futbol Sahası Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here