Kız Çocuklar İçin Örgü Kürk Manto Yapımı

Kız Çocuklar İçin Örgü Kürk Manto
Kız Çocuklar İçin Örgü Kürk Manto

Sizlere bu konumuzda kız çocuklar için örgü kürk manto yapılışını aktaracağız. Hem soğuk kış günlerinden kız çocuklarınızın içi ısınacak hem de kürk görünümü ile şahane görünecek bir proje olacak. Örgü Tasarım youtube kanalının bir çalışması olan bu harika örgü manto çalışma birçok kişinin büyük beğenesini kazanacak.

Manto, biri kürk iplik olmak üzere iki ayrı örgü ipi ile örülmüş. Kürk ipliğin marka ve modeli Aldemir Panda Kürk, ara boğumlar için kullanılanı ise Kartopu Melange Wool. Bu kürk görünümlü örgü manto için 3 yumak kürk iplik ve 2 yumak diğer ipten gitmiş. Şiş olarak da 6 numara şiş kullanılmış.

Bu tür kürk ipliklerle sadece manto örülmüyor tabi. Hatırlarsanız yine iki şişle örülen kürk görünümlü bebek hırkası modeli de oldukça beğeni kazanmıştı.

Kürk Manto Örmek
Kürk Manto Örmek

Kürk Görünümlü Kız Çocuk Mantosu Nasıl Örülür?

Anlatımı yapılan kürk manto 2 yaş grubundaki çocuklar için uygundur. Parçalı bir şekilde örülüp sonra bu parçaların birbirlerine eklenmesi ile oluşmuştur. Bu parçalar iki ön, bir arka ve iki koldan meydana gelmektedir.

Örgü Kürk Manto Yapımı
Örgü Kürk Manto Yapımı

İlk önce ön bedeni oluşturacak iki parçanın örümü gerçekleştirilmiştir. Her biri için şişe 33 ilmek atılarak örmeye başlanmıştır. Kürk iple ters, diğer iple düz örülerek akordeon şeklindeki boğumlar elde edilmiştir.

Ön bedenlerin yaka ve kol kesimleri de yapıldıktan sonra arka bedenin örülmesine geçilmiştir. Arkaya da 61 ilmekle başlanmıştır.

Kızlar için Kürk Manto Yapımı
Kızlar için Kürk Manto Yapımı

Arka da örüldükten sonra ön beden ile arka beden dikilerek birleştirilmiştir. Ardından her iki kolda örülerek boğumlara denk gelecek şekilde bedene dikilmişlerdir.

Son olarak hakim yaka örülerek kız çocuklarda şahane duracak örgü kürk manto yapımı sonuçlandırılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/auX8rZJFpiw (Örgü Tasarım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı