Ana Sayfa Örgü Videoları Kız Bebekler için Çilek Yelek Modeli

Kız Bebekler için Çilek Yelek Modeli

Çilek Yelek Modeli Yapımı
Çilek Yelek Modeli Yapımı

Bir yaşında kız bebekler için örebileceğiniz herkesin çilek yelek modeli diye bildiği modelin yapılışını sunacağız. Şişle örülen bu güzelim kız bebek yeleği yapımı video ile de anlatılmıştır. Etek ve yaka altı kısmında bulunan çilek şeklindeki motifleri nedeni ile bu ismi almıştır.

Keyifle örebileceğiniz hiç örgü bilmeyenlerin bile kolaylıkla kavrayıp örebileceği yelek modelidir. Yakadan başlamalı bir örgü bebek yeleğidir. Hatırlayacağınız üzere yaprak bebek yelek modeli de yakadan başlamalı idi. Bu şekilde başlanan yelek modellerine aynı zamanda robalı yelek modelleri de denilmektedir.

Çilek yelek modeli 1,5 yumak Nako Elit Baby yün ile örülmüştür. Örgü için tavsiye edilen şiş numaraları da 3,5 ya da 4’tür. Ancak modelin anlatımı ise 3,75 numara şişle yapılmıştır. Ayrıca 4 adet de düğme kullanılmıştır.

Çilek Yelek Modeli
Çilek Yelek Modeli

Şişle Çilek Yelek Modeli Nasıl Örülmüştür?

Yeleğe 68 ilmekle yakadan başlanmış olup 4 diş boyunca haroşa örülmüştür. Ardından çilek modeli çalışmasına başlanmıştır. Model çalışılırken aynı zamanda roba artırmaları da yapılmıştır. Yine desen haricinde örülen kısımlarda haroşadır. Artırmalar ile aşağıya doğru genişleyen bir tasarıma sahiptir. Çilek desenleri yukarıda iki, aşağıda da bir sıra yapılmıştır. Haroşalar örülürken aynı zamanda ilikler de uygun yerlere açılmıştır. Etek kısmına gelindiğinde biraz daha fazla artıma yapılarak çilek yelek modeline fırfırlı bir görünüm kazandırılmıştır.

Kız bebekler için tasarlanmış olan bu yelek modelinin görsel anlatımı için aşağıdaki videosundan yararlanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/eQbmkSnnbhc (Çilek Yelek Modeli)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here