Ana Sayfa Örgü Videoları Kız Bebek Patiği Örneği

Kız Bebek Patiği Örneği

Kız Bebek Patiği Örneği
Kız Bebek Patiği Örneği

Özellikle yaza uygun olan yeni bir bebek patiği modelini yapılışı ile birlikte sizlere sunacağım. İnci süslemeleri ile kız bebekleri için tasarlanan bu tığ işi patik örneğini çok severek öreceksiniz. Resimlerinden de anlaşılacağı üzere çok tatlı ve çok şirin bir kız örgü bebek patiği modeli sizleri bekliyor.

1 yaşa kadar kız bebekler için örebilirsiniz. Örnek anlatımda orta kalınlıkta bir bebe ipi kullanılmıştır. Süsleme için de en küçük çapta ve orta çapta inciler tercih edilmiştir. Tığ olarak da bebek patiği 5 numara 1,5 mm. tığla örülmüştür.

Tığ İşi Kız Bebek Patiği Yapılışı

Patiğin örülmesine 20 tane zincir çekilerek başlanmıştır. Sonrasında üzerine çakma sık iğnelerle ve ikili tırabzanlarla dönerek kız bebek patiğinin tabanı örülmüştür. Tabanı üzerine 3 sık iğne çalışılarak patiğin yanlarının örülmesine geçilir.

Kız Bebek Patiği Modeli
Kız Bebek Patiği Modeli

Ardından patiğin burun kısmının örülmesine başlanmıştır. Ortası bulunarak işaretleyici konulmuş ve ön tarafta burun kısmında görülen kemerler örülmüştür. Patiğin geri kalan yani arka kısmına sık iğnelerin her birinin üzerine 1 sık iğne yapılarak ilerlenmiştir. Bir sıra tırabzan yapıldıktan sonra 3 zincir çekilip dönülerek 1 sıra daha tırabzan yapılmıştır.

Kız bebek patiğinin diğer bölümleri de tamamlandıktan sonra bir iğne iplik yardımıyla inciler patik üzerine dikilmiştir.

Yeni Model Kız Bebek Patiği Videosu

Yapımı kolay olan ve hediyelik olarak da düşünebileceğiniz bu kız bebek patiğinin yapılışı bir video ile de anlatılmıştır. Patiğin yapılışını izleyip bazı noktalarını değiştirmek suretiyle farklılaştırabilir ve yapılışını sizler de öğrenebilirsiniz. Videosu aşağıda paylaşıldığı gibidir.

Kaynak: https://youtu.be/vfqMweOqdu0 (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here