Kıskandıracak Güzellikte Menekşe Lif Modeli Yapılışı

Kıskandıracak Güzellikte Menekşe Lif Modeli
Kıskandıracak Güzellikte Menekşe Lif Modeli

Çiçeklerin örgülere çok şey kattığı bir gerçek. Bunu da zaten yapılan tasarım örgülerde görüyoruz. Özellikle de banyo lifleri bunun en güzel göstergesi. Çeşit çeşit çiçek motifli lifler ve lif modelleri bulunmakta. Yine bu konumuzda paylaşacağımız menekşe lif modeli ve yapılışında olduğu gibi.

Bu yeni lif modeli çeyizlere layık güzellikte. Morun iki ayrı tonu, siyah ve sarı lif ipleri ile örülen menekşe motiflerinin lifin ortasında ve kenarlarında orantılı bir şekilde kullanılması bu güzelliği bir kat daha artırmış. Zeminde ise beyaza yer verilmiş.

Bakmaya Doyamayacağınız Menekşe Lif Modeli Nasıl Örülür?

Bu lifin yapımında bize lazım olacak malzemeler; 7 numara tığ, 5 farklı renkte lif ipi, makas, iğne ve iplik.

Menekşe Lif Modeli Yapımı
Menekşe Lif Modeli Yapımı

Düşmanları kıskandıracak güzellikte olan menekşe lif örneği aynı zamanda bir yuvarlak lif modelidir. Resimde beyaz renkle görülen zeminin yapımı ile başlanıyor. Bu kısım mısır lif tekniği ile örülüyor.

Menekşe Lif Örneği
Menekşe Lif Örneği

Sonra kenar kısımlarına sırası ile sarı, siyah ve menekşe tonları ile tırabzanlar oluşturularak menekşe çiçekleri örülüyor.

Son olarak yine beyaz renk kullanılarak tırabzanlarla bu sefer küçük yuvarlak bir zemin örülüyor. Sonra kenarlarına siyah, sarı ve mor tonları ile 4 tane menekşe örülüp lifin tam ortasına dikiliyor.

Siz farklı renklerle de denemeler yapıp yine güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Menekşe lifin yapılışını daha iyi kavrayabilmek için de aşağıdaki videosunu izlemenizi öneriyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/bBhK4aE5kQE (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı