Kirpikli İğne Oyası Yazma Yapımı

Kirpikli İğne Oyası Nasıl Yapılır
Kirpikli İğne Oyası Nasıl Yapılır

Merhabalar saygıdeğer hanımlar. Sizlere bugünkü yazma oyası paylaşımımda, kirpikli iğne oyasından söz edeceğim. Görünüm olarak zarif duran ve işlemesi bir o kadar basit gelecek olan kirpikli iğne oyası yazma yapılışını seveceğinizi umuyorum. Malzemeleri gayet basit olan bu iğne oyamız için birkaç parça resimde bulunmaktadır. İğne oyalarının yapımlarının geneli kolay olurken, kirpikli iğne oyasının işlenişi bir hayli güzel gelecektir bayanlar. Acemi hanımların bile yapabileceği birebir örneğimiz kirpikli iğne oyası modeli, daima işlemesini isteyeceğiniz güzel el işi örneklerinden olacak diyebilirim.

Kirpikli İğne Oyası Yazma Malzemeleri

Malzemelerinin azlığıyla dikkat çeken bu modelin gelin hep beraber malzemelerini inceleyelim sevgili bayanlar. Öncelikle malzemeler arasında 1 tane (istediğiniz renkte olabilir) yazma gereklidir. Malzemelere devam ettiğimizde, 4 tane farklı renkte olacak şekilde oya ipliğine ihtiyaç duyacağız. İşlemesinde bu iple kirpiklerin yanında kullanılacak olan, isteğinize göre olabilecek şekilde renkleri azaltıp çoğaltma yapabilirsiniz. Bu seçim tamamen size kalmıştır hanımlar. Kirpikli iğne oyası örneğinde yazma işlemesi bu basit ve az olan malzemelerle son derece kolay gelecektir.

Kirpikli İğne Oyası Yazma Yapılışı

Kirpikli İğne Oyası Resimli Anlatım

Kirpikli iğne oyasının yapılışına geçtiğimizde ilk olarak isteğe göre, yazmanın kenar kısmına önceden bir sıra kadar zürafa işlemesi yapabilirsiniz. Oyamızın alt kısmını da yeşil iple yapacağımızı örnek resimde keşfedeceksiniz bayanlar. Fakat siz bu renge bağlı kalmayabilir ve arzu edeceğiniz farklı bir renkte de işleyebilirsiniz. Devam ettiğimizde yeşil olan kısımları resimdeki gibi yapacağız ve ilerleyeceğiz.

Daha sonra ise 1 tane zürafanın üzerine doğru dönüp, o kısımda 1 tane kadar tekli kelebek kanadı yapacağız. Devamında ise 2 adet orta boy kirpik yapacağız ve daha sonra ise 1 tane kadar tekli kelebek kanadı yaparak işlememizi sürdüreceğiz. Yazmamızın kenarına doğru inip, 4 tane boş zürafa öreceğiz.

Örme işimiz sonrasında, yeniden aynı işlemi tekrarlayacağız ve oyanın alt kısmını da resimdeki gibi yapmaya devam edeceğiz. En son olarak istediğiniz renkte iple kirpikleri yapma işlemine sıra gelmiştir. Kelebek kanatlarının arka kısmını yaptıktan sonra kirpiklerin üzerine doğru 1 tane daha zürafa yapacağız. Devamında aynı zürafanın üzerine çıkıp, o kısma 7 tane orta boy kirpik yapacağız. Bu şekilde oyanın sonuna gelinmiş olacaktır.

Kirpikli İğne Oyası
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı