Kırkyama Örgü Battaniye Yapımı

kırkyama örgü battaniye yapılışı
kırkyama örgü battaniye yapılışı

Yapım açısından son derece kolay gelecek kırkyama örgü battaniye, size özel hazırladığımız bugünkü örgümüzdür. Bu modele bazı kesimler baklava dilimi battaniye modeli de demektedir. Zarif bir model olduğu ana resimdeki o güzellikten de anlaşılıyor. Boyut olarak 120 x 180 diyebileceğimiz ebatlara sahip olan, hayli de büyük olan bir battaniyedir. Bir bakıma patchwork yatak örtüsü tarzında bir örtü olarak da kullanılabilecek örgüler arasındadır. Kırkyama örgü battaniyesi, farklı modelde battaniye yapılışı arayan hanımlara da hitap edecektir diye düşünüyorum. Kırkyama örgü battaniyesi yapımında kullanabileceğiniz iplik, keten pamuk karışımı bir iplik türü olacaktır.

Kırkyama Örgü Battaniye Malzemeleri

Kırkyama örgü battaniye yapılışındaki malzemelerimiz arasında koyu kahverengi dört adet iplik, kırmızı dört tane iplik ve yine dört adet turuncu iplik, 4 tane Hardal rengi, 4 tane bej rengi, 4 tane gri renk ve 8 tane 3,5 mm tığ gereklidir. Malzemeleri tedarik ettiyseniz hemen yapılış aşamasına geçelim derim hanımlar. Görüldüğü üzere malzemeleri de oldukça kolay bulunur türdedir.

Kırkyama Örgü Battaniye Yapılışı

Yapılış aşamalarına geçtiğimizde ilk başta yapmamız gereken işlem ise 1. turda dört tane zincir çekerek ilerlemek olacaktır. 1. zincir çektikten sonra üzerine bir tane trabzan yapmalıyız hanımlar. İkinci tura geçince ise örgümüze devam ederek, üç tane zincir çekip ilerlemeliyiz. Üç zincir sonrasında ise dönüş yaparak hemen dip kısmına, 1 adet trabzan yapacağız. Bu işlemin ardından ise bu turu beş adet trabzan yaparak tamamlamış olacağız değerli hanımlar. Sonrasında ise 3. tura gelmiş olacağız. Üçüncü turda, üç tane zincir çekerek ilerleyeceğiz. Sonrasında dönüş yaparak örgümüzü sürdüreceğiz.

Baş ve son kısımda aynı yere, iki tane daha trabzan yapacağız. Devamında ise artırma işlemi uygulayarak ilerleyeceğiz değerli bayanlar. Bu şekilde örgümüzü sürdürdüğümüzde resimli anlatımdaki gibi şekil elde edeceksiniz. İşlem adımları resimli anlatımda da üçerli resim halinde sizlere sunulmuştur. Takıldığınız herhangi bir noktada resimlerden ilerleyerek, kırkyama örgünüzü sizde basit şekilde tamamlayabileceksiniz. Resimli işlem adımları resim 1-2-3-4-5-6-7 ve 8 şeklinde ilerlemektedir. Herkese şimdiden kolay gelsin diyoruz değerli bayanlar.

Kırkyama Örgü Battaniye
Kırkyama Örgü Battaniye Yapımı
Kırkyama Örgü Battaniye Resimli Anlatım
Örgü Battaniye
Örgü Battaniye Örme
Kırkyama Örgü Battaniye Şema 1
Kırkyama Örgü Battaniye Şema 2
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı