Kırarmış Kot Yelek Yapımı

Kotlar ile yapabileceğiniz geri dönüşüm ve kendin yap projeleri neredeyse sınırsız. Özel bir yapısı olan kot kumaşların tarihi çok eskiye dayanıyor. Amerika’da işçilerin sürekli eskiyen elbiselerinin önüne geçmek amacı ile üretilen bu özel kumaş, sonrasında tüm dünyaya adını ve özelliğini duyurarak yayılmıştır. Bugün dünyanın birçok yerinde farklı şekillerde üretilen kotlar değişik şekillerde kıyafet, aksesuar ve diğer şekillerde kullanılıyor. Bizler de sizin sevdiğinizi bildiğimiz özel kot uygulamalarını paylaşmaya özen gösteriyoruz. Bu sefer de kırarmış kot uygulaması ile karşınızdayız. Bildiğiniz gibi kot kendi doğal görünümünde hayatımızda yer almaktadır. Eskitme, yırtık, yamalı ya da kırarmış şekillerde kullanılır. Sizler ile bu projemizde birkaç adımda nasıl kırlaştırma işlemi yapacağınıza bakacağız.

Kırarmış Kot Yelek

İşlem için giyilmeyen bir kot mont, bir leğen, çamaşır suyu ve ip gerekli olacak.

kırarmış kot uygulaması

İlk adım kot ceket ya da montunuzun kollarını bedenden ayırarak başlayacağız. Bu şekilde harika bir kot yelek elde edeceksiniz. Sonrasında ise kırarmış kot uygulaması ile tamamen bambaşka bir ürün elde edeceğiz.

kırarmış kot uygulaması resimli anlatım

İşlem için öncelikle yeleğinizi resimdeki gibi farklı şekillerde ve sımsıkı olarak büküyorsunuz. Bükümleri yaptıktan sonra ip ile açılmayacak şekilde bağlayın. Bu işlemi doğru ve sağlam olarak yaparsanız çok daha güzel bir sonuç elde edersiniz.

Üçüncü aşama ise çamaşır suyu uygulaması. Bildiğiniz gibi çamaşır sularının renk açma özelliği var. Klor ve kimyasal maddeler nedeni ile kumaşın üzerinde etki ederek, renginin açılmasına neden olur. Bu şekilde özellikle evlerinizde ki kotlar için harika bir uygulama seçeneğidir.

kırarmış kot

Evet, gördüğünüz gibi çamaşır sulu suya batırdığınız kot, dalgalı bir şekilde kır bir görünüm elde edeceksiniz.

kırarmış kot yapılışı

Başarılı bir uygulama ile sizler de harika bir sonuç alacağınıza eminiz. Özel bir şekilde kırarmış kot uygulaması yaratacak, evinizde giymediğiniz kotlarınızı bambaşka bir şekle getirebileceksiniz. Hayatınıza farklı renkler, özellikleri ve heyecanlar katmak adına sizler de eşsiz ve inanılmaz bir uygulama yapabilirsiniz. Bu tarz geri dönüşüm ve kendin yap projeleri ile giyilmeyen ya da modası geçmiş ürünlerde harikalar yaratabilirsiniz. Daha fazla proje için sitemize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Terliklere Şıklık Katıyoruz başlıklı makalemizde boncuklu terlik resimli anlatım, Boncuklu terlik yapılışı ve boncuklu terlik yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir