Kır Çiçeklerinden Taç Yapalım

kır çiçeklerinden kendin yap taç
kır çiçeklerinden kendin yap taç

Her zaman farklı kendin yap projelerini sizler için internetten bulup derlemeye çalışıyorum. Bu seferki de farklı bir proje olacak. Bu seferki uygulamamız kır çiçeklerinden taç yapımı olacaktır. Bu uygulama yaz aylarına daha yakın bir kendin yap uygulaması olsa da bu tacı farklı bir şekilde diğer mevsimlerdeki düğün, nişan ve davetlerde de kullanabileceksiniz. Kır çiçeklerinden yapılmış olması da size ve katıldığınız ortama farklı bir hava katmanızı da sağlayacak. Malzemelerimiz oldukça basit olacak. Kolaylıkla temin edebileceksiniz. Yapım aşamasında da zorlanacağınızı düşünmüyorum. Çiçeklerden taç yapımı için resimli anlatımlar ve yapım videosu size kolaylık sağlayacaktır.

Kır çiçeklerinden kolay taç yapımı için malzemeler

  • Yapay kır çiçekleri
  • Çiçek telleri
  • Çiçek bandı
  • Tel kesici ya da makas
  • Sıcak tutkal tabancası

Yukarıda görüldüğü gibi yapay kır çiçeklerinden taç yapımı için kullanacağımız malzemeleri temin etmede zorluk çekmeyeceksiniz. Yapay kır çiçeklerini internetten ya da bir dekorasyon mağazasından kolaylıkla bulabilirsiniz. Çiçek teli ve bandını da yine aynı yöntemle temin etmeniz mümkün. Tel kesici için bir pense ya da yan keski  hepimizin evinde olabilecek malzemeler. Hatta bunların yerine resimli anlatımlarında görüldüğü gibi makas da işinizi görecektir. Sıcak tutkal tabancasını da büyük ev dekorasyon mağazalarından satın alabilirsiniz.

Yapay kır çiçeklerinden taç nasıl yapılır?

Malzemelerimizi de temin ettiğimize göre gelin birlikte nasıl yapıldığının anlatımına geçelim. Adım adım anlatmaya çalışacağım. Her adımla ilgili resimlere galeri kısmından ulaşıp, üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

  1. Makas ya da tel kesicinizi kullanarak yapay kır çiçeği tomurcuklarınızı saplarından kesiniz. Aynı şekilde çiçek telinizi de başınızın büyüklüğüne göre kesiniz. Tam bir daire şeklini alması için tellerin uçlarını sarın.
  2. Tacınızda oluşturacağınız tasarım hakkında fikir edinmek için çiçek düzenlemelerini yapınç
  3. Çiçek bandınızı kullanarak çiçeklerinizi bağlamaya başlayın. Telin keskin köşelerini örtmek için tacınızın arkasına da çiçek bandı sardığınızdan emin olun.
  4. Sıcak tutkal tabancası ile çiçeklerinizi sağlamlaştırın. Yaprakları sağlamlaştırmada da tutkal tabancasını kullanınız.

Artık kır çiçekli taç projemiz kullanılabilir duruma gelmiştir. Siz de farklı yapay çiçekler kullanarak değişik tarzda oluşturduğunuz kendin yap taç projeleriniz varsa sitemde paylaşmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Kır Çiçeklerinden Taç
Yapay çiçeklerden taç
kolay taç yapımı
kır çiçeklerinden kendin yap taç
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı