Kır Çiçeği Örgü Örneği Yapımı

Kır Çiçeği Örgü
Kır Çiçeği Örgü

Selam bayanlar; kız bebeklere özel kıyafetler için örgü modelleri hayli çoktur. Şişle örülecek kır çiçeği örgü örneği de örgü örnekleri arasında yer alır ve oldukça özel bir örgüdür. Kır çiçeği örgü örneği diğer ismiyle kelebek örgüsü, kız bebeklerin yeleklerinde, battaniyelerinde ve kazak motiflerinde kullanılmaktadır. Örgümüzü tek renkte iple örebileceğiniz gibi örgü esnasında çift renk de kullanıp kır çiçeği örgü modelini yapabilirsiniz. İşlem adımlarını kaçırmadan ilerlediğinizde kır çiçeği örgüsü son derece basit gelecek ve hızlıca bitirebileceğiniz motiflerden olacaktır.

Kır Çiçeği Örgü Örneği Yapılışı

Kır Çiçeği Örgü Videolu Anlatım

Kır çiçeği örgü örneğinin yapılışında düz ve bir o kadar da ters sıra kullanılmaktadır. Bu şekilde meydana gelen kır çiçeği örgüsü, ipinizin kalınlığına göre de büyük ya da küçük olarak tercih edilip örülmektedir. Örgünün yapılışında ayrıca 6 ilmek ve de katlarını artı bir ilmek yaparak ilerliyoruz.

Başlangıç safhasında yine ilmeği attıktan sonra model arka sırasında konularak başlanması da önemlidir. Yine örgüde başlangıç olarak bir düz örgü yapıp ardından da ilmeği batıp, içinden üç kez dolamak kaydıyla devam edilir. Sonrasında ilmeğe batarak çıkılır ve ilmeğin içinden tekrar ilmeğin içine doğru batma işlemi uygulanmalıdır. Bunun ardından da üç kere dolanacak ilmeğin içinden çıkılacaktır.

Kır Çiçeği Örgü Modeli Yapımına Devam Edelim

Kır çiçeği örgü modelinde örgüye devam edilirken bu şekilde beş kez aynı örgü işlemi tekrar edilmelidir. Örgünün ön kısmına gelince bir kez ters örmeye devam edip dolanacak ilmekleri çekerek, beş ilmek kadar da içinden aynı işlemi yapacağız. Devamında ise ipi öne doğru atıp, beş ilmeği de sol şişe alarak ipi yine arkaya dolayacağız. Bunun devamında ise şişe alıp ipimizi tekrar öne doğru alarak, şişe ilmekleri geçirip ipi de arka sırada hepsi düz olacak şekilde örülmelidir.

Örgümüz yapım itibariyle ağırlıklı olarak bebek örgü modelleri için kullanılacaktır. Oldukça hoş ve sevimli duracak olan örgü örneği, bebeklere özel çoğu üründe yapılabilecek kadar sade ve özel bir model olacaktır. Siz de kır çiçeği örgüsünü deneyebilirsiniz, kolayca anlatıldığı gibi ilerleyerek örgüyü bitirebilirsiniz. Sizlere bu çok özel örgünün video anlatım linkini de sunuyoruz. Video anlatım linki sayesinde takılacağınız herhangi noktayı sorun yaşamadan geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı