Kilim Desenli Tunus İşi Patik Yapılışı

Kilim Desenli Tunus İşi Patik Yapılışı
Kilim Desenli Tunus İşi Patik Yapılışı

Kilimi andıran bir desene sahip Tunus işi patik modelinin nasıl yapıldığını bu video ile öğrenmiş olacaksınız. Diğer patiklere göre farklı bir yapım şekline sahiptir. Videosunu dikkatli bir şekilde izlediğinizde yapım tekniğini kolaylıkla kavrayacağınızı düşünüyorum.

Tunus işi patik yapımı için ip olarak patik ipi kullanılmıştır. Özellikle lif ipi kullanılmaması yönünde de bize uyarı yapılmıştır. Örnek kilim desenli patik için krem ve yeşil renk tercihi yapılmıştır. Şiş olarak da 2,5 numara Tunus şişi kullanılmıştır. Bu patiğin yapımında tığ kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Kilim Desenli Tunus İşi Patik Modeli
Kilim Desenli Tunus İşi Patik Modeli

Kilim desenli Tunus Patik diğer patiklerde olduğu gibi burun kısmından örülmeye başlanmıştır. Burundan 6 ilmekle başlayıp yukarı doğru artarak devam edilmiştir. Sonrasında düz şekilde ilerlenmiştir. Yan kısımlarından biri önce diğeri de sonrasında yapılmaktadır. Kenarlarında ise sık iğne kullanılmış ve farklı renkte bir iple de desen verilmiştir. Devamında burundan ilmek alınıp patiğin tabanı ve arkası yapılmıştır.

Bu güzel desenli yapımı farklı patiğin yapılışını detayları ile öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Kilim Desenli Tunus Patik Yapımı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı