Kilim Desenli Takım Lif Modeli Yapımı

Kilim desenli takım lif yapımı
Kilim desenli takım lif yapımı

Uzun, köşeli yuvarlak ve kare lif modellerinden oluşan yeni bir takım lif yapımından bahsedeceğiz. Oldukça güzel ve renkli bir lif çalışması olup desenleri ile adeta bir kilim görüntüsü elde edilmiştir. İçerisinde 4 farklı lif ipini barındıran oldukça zengin görünen bir lif çalışmasıdır.

Kilim desenleri patik, kazak, hırka ya da benzeri örgülerde güzel durduğu gibi banyo liflerinde de kesinlikle kendini göstermektedir. Bunu kilim desenli takım lif modelinde de rahatlıkla görebiliyoruz. Takım içerisinde yer alan bu liflerin yapılışlarını ve anlatımlı videolarını aşağıdaki yazımızda bulacaksınız.

Kilim Desenli Uzun Lif Modeli Nasıl Örülür?

Kilim desenli takım uzun lif modeli
Kilim desenli takım uzun lif modeli

Kilim desenli uzun lif modeli kutucuk tekniği ile örülmüştür. Lifin ortasında yer alan her biri farklı renkteki kare şeklindeki kilim desenlerinin uç uça yapılması ile başlanılmıştır. Sonrasında kenarları arasında kalan boşluklardaki motifler doldurulmuştur. Her iki ucunda yer alan kulpları ile pimpirikli kenar oyası da yapılarak kilim desenli uzun lif modeli bitirilmiştir. Aşağıda detaylı anlatımını gösteren videosu mevcuttur.

Kaynak: https://youtu.be/FVS_5NygVSc (Ören Hanım)

Kilim Desenli Köşeli Yuvarlak Lif Modeli Nasıl Örülür?

Kilim desenli köşeli yuvarlak lif modeli
Kilim desenli köşeli yuvarlak lif modeli

Uzun olanı yapıldıktan sonra yuvarlak olanın yapımı da ayrı bir video ile bizlere aktarılmıştır. Bu kilim desenli yuvarlak lif modeli ortasından yıldız lif tekniği kullanılarak 8 yaprak dilimi ile başlanmıştır. Daha sonra bu 8 yaprak arasına eklenecek olan 8 adet kilim motifi ayrı ayrı örülerek önceden hazırlanmıştır. Sonra yeşil iple örülen fıstıklarla bu kilim desenli motifler yapraklar arasına eklenmiştir. Son olarak beyaz bu motiflerin kenarları kutucuk tekniği ile gidilmiş ve kenar oyasının yapımı ile bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/_7H9O6AChVU (Ören Hanım)

Kilim desenli lif takımının bir diğer parçası olan kare lif modelinin yapımı paylaşılınca bu konuya eklenecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı