Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Kılçık Örgü Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

Kılçık Örgü Örneği Yapılışı Videolu Anlatım

71
0
PAYLAŞ
Kılçık Örgü Örneği
Kılçık Örgü Örneği

Selam hanımlar, bu yazımda sizlere daha önce yapmak istediğim merakla araştırdığım örgü türü olan, kılçık örgüsünün yapımından söz edeceğim. Biraz karışık görünüyor olsa da, aslında gayet basit ve her bayanın muhakkak yapabileceği türde kolaylıkları olan örgü işidir. Örneğimizde açık tonlar kullanılmıştır. Modelde yer alan açık tonlar gayet yerinde kullanılmışa benziyor. Bu tarzda çift renkli olarak dilerseniz bebek ceketleri, yelekleri de harika şekilde yapılabilir. Bebek battaniyeleri yapılabileceği gibi, büyüklere özel şekilde ceket ve yelekler de yapabilirsiniz. Çift renk bu tür çalışmalarda çok iyi gitmekte ve güzel bir uyum sağlamaktadır. Şimdi hemen kılçık örgü modelinin yapım malzemelerini sayalım.

Kılçık Örgü Örneği Yapılışı

Kılçık örgüsü yapım malzemeleri; üç numara şiş, orta kalınlıkta ip gerekecektir. Yapımında ise hemen ilk iş olarak, ilmekleri atmaya başlıyoruz. Daha sonra lastik yapmamız gerekecektir. Sonrasında ise beyaz iple üç düz gitmemiz gerekmektedir. Sonra 1 boşa alarak altı tane daha düz şekilde örmeye devam edeceğiz. Devamında bir boş geçerek altı tane düz şekilde sırayı o şekilde devam ettirmeliyiz. Sonrasında ise arka kısımda tersleri ters şekilde örmeye devam etmeliyiz. Boş ilmekler aynı şekilde boş şekilde yapılmalıdır. Daha sonra ise ikinci rengi yapmaya geçeceğiz. İkinci rengi yaparken, her rengimiz de iki sıra şeklinde olacaktır.

Kılçık Örgü Örneği Yapımı

Kılçık Örgü Örneği Nasıl Yapılır

Sonrasında ise boşa aldığımız mora iple beyazların arasından çıkartacak şekilde örmeye devam edeceğiz. Sonrasında yine üç tane düz örerek devam edeceğiz. Altı tane düz yapıp yedinci ilmeğe gelince boş şekilde duracaktır. İlmekleri boşa alıp devamında yine iki tane düz örerek düşürdüğümüz ilmeği de alarak düz örmeye devam edeceğiz. Sonrasında yine tekrardan yapılacak üç düz ile örmeye devam edip, ilmeği boşa alarak düşürüp öne alarak düz şekilde örmeyi sürdürüyoruz. Kılçık örgüde arka kısmında da tersleri yine ters şekilde örmeye devam edeceğiz. Boşa alınanları da yine boşa alarak devam edeceğiz. Bu türde ilk sıramızı örmeye devam ederek, baştan yaprak kılçık örgü örneğimizi tamamlayacağız. Bu şekilde işlem adımlarını tamamlayarak sizde son derece güzel bir kılçık örgü örneğine sahip olmuş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here