Ana sayfa Örgü Modelleri Kerem Yelek Örneği Yapılışı

Kerem Yelek Örneği Yapılışı

449
0
PAYLAŞ
kerem yelek nasıl yapılır
kerem yelek nasıl yapılır

Merhaba bayanlar; sizlere bu güzel örgü çalışmam da kerem yelek örgüsünü anlatmak istiyorum. Oldukça basit örgü teknikleri uygulanabilecek bu örgü ilk başlangıcınız dahi olsa kolay gelecektir. Detaylarına hemen geçeceğim ama ön bilgi olarak şunları da eklemek doğru olacaktır. Kerem yelek örgü örneğimiz, bebe yünü 3,5mm olan şişle yapılmalıdır. Yaşı 1 ya da 1,5 olan çocuklar içindir. İlk önce yapımında 83 kadar ilmek atarak başlangıcı yapıyoruz. Devamında ise 16,2,9,2,25,2,9,2,16 kadar daha ilmeklere devam ederek ilerliyoruz. Kollar biraz geniş olmalıdır. Gövde kısmından omuza kadar 2’şerli şekilde ilmekler ilave edilmelidir. Bu örneğimizde omuzdaki sayının ise tek sayı olması önemlidir. 9 kadar daha ilmekle devam etmeliyiz. Kolda ilmek sayısı ise 47 şeklinde olacaktır.

Bu sayıya ulaşınca koldaki kesimleri sona erdirmeliyiz. Lastik başlayarak devam ettiğimizde ise artışlara da devam etmeliyiz. 8.sıraya gelince lastik yaparak, kolu kesiniz. Devamında ise gövdede kol altını 4’er şekilde artış yaparak örmeye devam ediniz. Sonrasında ise ön bantta, o şekilde ilerleyiniz. Sonrasında ise 12 kadar haraşo yaparak arayla açarak ilerleyiniz. Kol kısmında artışların düzgün olması için ise deseni düz ilmekle değil de, dolamayla başlatınız.  Öbür türlü biraz çirkin durabilir. Sonrasında iki farklı artış kullanınız. Devamında gövde kısmında M1R ve M1L olacak, omuz kısmı ise kri-kll tekniğini uygulayarak yapılacaktır.

KRL ve KLL ( Knit Right Loop), ( Knit Left Loop) olarak isimlendirilmektedir. Bu şekilde ilerleyiniz. Resimleri de sizler için numaralandırmış bulunmaktayım. Yapımında ben mavi renkte bir ip kullandım. Siz dilerseniz isteğinize göre arzu ettiğiniz bir rengi de tercih edebilirsiniz. Tamamen ördüğünüzde ve bittiğinde resimlerin en sonundaki halini alacaktır. Boyun kısmı ve kol kısmı biraz dikkat edilmesi gereken bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Bu tür örgüleri geçmişten bu yana çok severek yapmaktayım. Umarım sizde sunmuş olduğumuz bu elit kerem yelek örneğini çok beğenmişsinizdir. Örgü yelekler, örülme tekniklerine ve isimlerine göre farklılıklar da gösterebilirler. Fakat bu sizi zorlayacak farklılıklar olmamakla beraber, kimi örnekte size kolay gelmesini sağlayacak yardımcı anlatım metotları da bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here