Kendin Yap Mini Sırt Çantası Nasıl Yapılır

Kendin Yap Mini Sırt Çantası
Kendin Yap Mini Sırt Çantası

Kendi yaptığınız ve kullandığınız şeyler gerçekten çok değerli oluyor. Sonuçta bir emek sarf ediyorsunuz ve ortaya harika kendin yap projeleri çıkıyor. Bu kendin uygulaması da onlardan biri olacak. Sıfırdan mini sırt çantası nasıl yapılır onu öğrenmeye çalışacağız.

Bitince oldukça şık çanta olacak olan bu kendin yap mini sırt çantası daha çok laptop çantası olarak düşünülmüş. O yüzden boyutları laptopların boyutları düşünülerek planlanmış. Siz tabi farklı eşyalarınızı da bu şirin çantanın içine koyup taşıyabilirsiniz.

Videolu anlatımı da mevcut olan sırt çantasının örnek boyutları aşağıdaki gibidir:

Ön, Arka Panel: 23 cm genişlik, 32 cm boyunda.
Yan panel: 38 cm geniş, 104 cm uzunluğunda.
Ön Cep Üst Parça: 18 cm geniş, 13 cm uzunluğunda.
Ön Cep Tabanı Alt Parça: 18 cm geniş, 15 cm uzunluğunda.
Ön Kol: 58 cm uzunluğunda.
Arka Ayarlayıcı Şeritleri: 6,5 cm uzunluğunda.
Arka Sırt: 203 cm uzunluğunda.
Fermuarlar: 8×33 cm uzunluğunda.

Farklı boyutlarda yapmak istiyorsanız aşağıdaki resimden yararlanabilirsiniz.

Kendin Yap Sırt Çantası
Kendin Yap Sırt Çantası
Mini Sırt Çantası Nasıl Yapılır

Çantanın yapımında 1,5 metre kumaş kullanılmıştır. Sırt çantasının askı boyunu ayarlamak için plastik tokaları da unutmamak lazım. Kullanılan fermuarlar toplamda 3 adettir. Bunlardan ikisi çantada diğeri ise öndeki küçük cepte kullanılmıştır.

Yapımı oldukça basittir. Zaten videoyu incelediğinizde anlayacaksınız. Kumaştan sırt çantayı oluşturacak olan parçaları kesiyoruz. İlk etapta çantanın ön yüzündeki ufak cebi yapıyoruz. Sonrasında mini çantanın ön ve arka tarafına çantanın saplarını dikiyoruz. Daha sonra kumaşın arkasına ayarlı askılarımızı koyuyoruz. Büyük fermuarlar ön cephe kumaş üzerine iğnelenip yerleştiriyoruz. Yan tarafları ve taban kısımlarını da diktikten sonra kendin yap sırt çantası artık kullanıma hazır hale geliyor.

Yapılış Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı