Kendin Yap Kolay Limonluk Yapımı

Sizlere değişik bir kendin yap projesiyle merhaba demek istiyorum. Limonluk yapacağız ama bildiğiniz limonluklardan olmayacaktır. Parfüm sıkar gibi limonu istediğiniz yemeğe sıkabileceksiniz. Bunu yapabilmek için gerekli malzemeler ise çok basittir. Bir küçük parfüm şişesinin sıkmak için kullanılan aparatı ve bir adet limon lazım olacaktır.

Öncelikle bir adet limonu alıp biraz ezer gibi resimdeki şekilde egzersiz yapacağız. Sonrasında ise bıçak yardımıyla limonun üst kısmını kesiyoruz. Bunu yapmakta amaç ise parfümün sıkma aparatını limonun içersine sokabilmektir.

İşlemlerin devamında parfüm sıkacağının hortumunun fazlalık kısmını kesiyoruz. Yine hijyene önem veriyoruz ve limon sıkacağı yapmada kullanacağımız aparatı su altında güzelce yıkıyoruz. Daha sonra limondan dışarı çıkmayacak şekilde parfüm sıkma aparatını limonun içine sokarak işlemlere devam ediyoruz. Daha sonra ise test amaçlı havaya doğru birkaç kez sıkıyoruz. Limon suyu havaya fışkırdığında işlem tamam demektir.

Bu çok amaçlı limon sıkacağını sofraya oturmadan rahatlıkla kullanabileceksiniz. Elbette her projede olduğu gibi bir amacımız var. Bunda ise limonu daha kolay sıkacak hale gelmek olacaktır. Bütün işlemler bittiğinde elde ettiğimiz kolay limonluk oldukça farklı ve benzerlerinin aksine daha kolay sıkılma özelliğine sahip olacaktır.

Artı olarak bu limondaki su bitince aynı aparatı çıkartarak farklı bir limona takarak sonsuz şekilde aynı aparatı kullanarak kolayca limon sıkacağı kendin yap projesini devam ettirmiş olacaksınız. Son derece kolay olan bu projemizi yaparken çocuklarınızdan da yardım alabilirsiniz. Onların da kendin yap projelerine olan merakını uyandırabilirsiniz.

kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-1 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-2 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-3 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-4 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-5 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-6 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-7 kendin-yap-kolay-limonluk-yapimi-8

Bir önceki yazımız olan Kendi Düğün Davetiyeni Kendin Tasarla başlıklı makalemizde akordiyon davetiye konsepti, farklı davetiye tasarımları ve kendi davetiyeni kendin yap hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir