Kendin Yap İplik Duvar Askıları

dekoratif ipli duvar süsleri
dekoratif ipli duvar süsleri

Merhaba hanımlar. Bu seferki kendin yap çalışmamızda bütçe dostu evinizde dekor olarak kullanabileceğiniz harika iplik duvar askıları yapımından bahsedeceğim. Rengarenk iplikleri kullanarak hazırlayacağımız bu dekoratif süsler evinizin duvarlarına renk katacak eminim. Yapımında kullanacağınız malzemeler de ucuz ve kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeler olduğu için de oldukça ekonomik bir proje olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

duvar askısı malzemeler

İplik Duvar Askıları İçin Malzemeler

İplikli duvar süsü için gerekli malzemeler oldukça basit. İstediğiniz uzunlukta; bir hobi mağazası, yapı market ya da marangozlardan temin edebileceğiniz kavela (yuvarlak ahşap çubuklar). Tercih ettiğiniz renklerde yün iplikler. İplikleri kesmek ve şekil vermek amaçlı makas. Hepsi bu kadar.

Bütçe Dostu İplik Duvar Süsü Yapımı

Malzemeleri hazır ettiysek artık yapım aşamasına geçebiliriz. İpten saçak yapmasını biliyorsanız bu projeyi nasıl tamamlayacağınızı da biliyorsunuzdur. İlk ipliğinizi alın ve baş parmağınızla işaret parmağınızı resimde görüldüğü gibi ipi merkezleyecek şekilde ipe geçirin. Ardından kavelanızın ön ya da arka tarafına yaslayın.

Dekoratif İplik Duvar Askısı

Daha sonra diğer resimlerde gösterildiği gibi ipliğin altta sarkan uçlarını çubuğun diğer tarafına getirin. Baş parmak ve işaret parmağınızla ipliği düğüm için güzelce sıkıştırın.

İplerle Askılı Duvar Süsü
iplik duvar askı süsü

İpliğin uçlarını sarmalayıp sıkıca bitirin. Bu adımları diğer ipliklerle çubuk boyunca tekrarlayın. Her ipliği diğer düğümlü ipliğin yanına doğru itin ve bu şekilde sona kadar devam edin. Sıra ne kadar sıkı olursa o kadar iyi bir görünüm olacaktır. Duvar askılığı daha dolgun görünecektir.

resimli iplik duvar askısı yapımı

Kendi iplik duvar askılarınız için kalın ya da ince iplikler kullanabilir; renk atlayabilir ve aynı renkleri tekrarlayabilirsiniz. Kendi göz zevkinize kalmış.

ipli duvar askı yapılışı

Son ipliği de çubuğa düğümledikten sonra iplik duvar askılığımıza şekil verme aşamasına geçelim. Bunun için bir makas kullanacağız. İplerin sarkan kısımlarını istediğiniz şekilde makasla keserek geometrik şekiller vermeye özen gösterin. Ama isterseniz özensiz bir kesme işlemi de uygulayabilirsiniz. Tabi işlem bitince göze hitap etme durumunu göz ardı etmemek lazım.

İplerden duvar süsü yapımı
İplik Duvar Askı Yapımı

İpliklerden oluşturduğunuz bu mükemmel askılığınızı duvara asmak için bir iplik kesip çubuğunuzun uçlarına bağlayınız. Duvara çivi ile tutturup asınız. Sade bir çivi bu sanat eserinin güzelliğini gölgeleyebilir. Bunun için çivi üzerine mantar tıpa gibi farklı objeler sabitlemek suretiyle güzel bir dokunuş yapmanız sizin elinizde. Evet iplikten yaptığımız duvar süsümüz artık evimizin en güzel köşesini süslemeye hazır hale geldi. Bir sonraki kendin yap projesinde görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

iplikli duvar askısı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı